Коротко для тих, хто заплутався у сьогоднішніх судах щодо Владислава Мангера

Коротко для тих, хто заплутався у сьогоднішніх судах щодо Владислава Мангера
4 марта 2019 года.

Розплутуємо тих, хто заплутався у сьогоднішніх судах щодо Владислава Мангера, пише телеграм канал Інсайдер.

Мангер - голова Херсонської облради, якого підозрюють у замовленні вбивства Каті Гандзюк.

Судів сьогодні було три.

  • Суд 1. Вранці Шевченківський суд мав вирішити, чи відсторонювати Мангера від посади на час слідства. Про це просила прокуратура - аби він не впливав на свідків та слідство. Суддя захворів і цей суд перенесли.
  • Суд 2. Вдень Шевченківський суд мав розглянути, чи продовжувати Мангеру запобіжний захід (арешт з можливістю застави). Строк запобіжного заходу був до 3 березня. Тож сьогодні, 4 березня, неможливо було продовжити те, що уже скінчилось. Тож у продовженні запобіжного заходу суд відмовив

Коли вам цікаво, для чого намірено затягують, відкладають і переносять суди з розгляду запобіжних заходів - то от саме для виникнення подібних ситуацій.

Прокуратура, за нашими даними, намагалась вийти з ситуації. Для початку замість продовження запобіжного заходу, який вже неможливо було продовжувати, хотіли здійснити заново процедуру його обрання, що логічно. Проте, для цього потрібно вручити відповідне клопотання підозрюваному. У прокуратури це "не вийшло". Так, існує безліч способів фізично уникнути цього. Так, з іншого боку, можна бути і наполегливішими при врученні.

Потім у суді прокуратурою була здійснена спроба продовжувати не запобіжний захід, а окремі обов'язки - здати паспорт, носити електронний браслет. Теж не вдалось, суд відхилив це клопотання.

  • Суд 3. Це була апеляція на рішення про запобіжний захід, строк якого скінчився 3 березня. Апеляцію мали розглянути раніше, коли запобіжний захід ще діяв, і в цьому був сенс. Але на перше призначене засідання не прийшли адвокати Мангера, а на наступне - він сам. Третє засідання зусиллями захисту тривало весь день, поки не завершився робочий день і його не перенесли. Результат - "дотягнули до весни" і завершення строку дії запобіжного. Суд відхилив апеляцію.

Станом на зараз: у Мангера діє застава. Більше нічого. Чи достатньо це для фігуранта, який підозрюється в замовному жорстокому вбивстві і перебуває на одній з топових посад в своєму регіоні - вирішуйте самі.

Перспективи: за певних умов (є кілька варіантів) прокуратура може подати нове клопотання про обрання запобіжного заходу. Слідкуємо.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости