Концепція енергоефективності потребує комплексного впровадження, - Дмитро Бутрій


16 февраля

Сьогодні під час брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій розповів, що до ефективного регіонального розвитку та плідного міжнародного партнерства слід залучити кращі європейські практики - і зосередити увагу на термомодернізації будинків.

"Під час Всеукраїнського Форуму "Україна-30. Платіжки" Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що у структурі платіжки витрати на оплату послуг з теплопостачання займають 70% в опалювальний сезон, тому питання зменшення розміру цього платежу для українських родин за рахунок скорочення споживання теплової енергії та енергоефективність в цілому є стратегічним пріоритетом", - зазначив Дмитро Бутрій.

Також він додав, що для реалізації цього завдання слід підходити комплексно, адже це довготривалий процес. Це і утеплення стін, і встановлення індивідуальних теплових пунктів та погодних регуляторів, і звичайно ж встановлення будинкових лічильників теплової енергії. Ці заходи дозволять значно скоротити обсяги споживання енергії у будинку і, як наслідок, зменшити цифри в платіжці.

Так, в Україні вже діє урядова програма "Теплі кредити", яка дозволяє мешканцям ОСББ економити на оплаті комунальних послуг до 50%. Нею вже скористалися чимало ОСББ, які зробили свої будинки енергоефективними.

Крім цього, до реалізації програми з енергоефективності залучаються і міжнародні партнери. Європейський інвестиційний банк виділив кредит у розмірі 300 мільйонів євро у рамках програми "Енергоефективність громадських будівель в Україні". А ЄС всебічно сприяє підвищенню енергоефективності в Україні як у громадських, так і в житлових будинках.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости