Українські атаки по тилах ворога, по складах боєзапасу, по резервах та логістичних шляхах – це вже елементи контрнаступу української армії.
Таку заяву під час панельної дискусії у Медіацентрі Україна – Одеса зробила Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.
“Контрнаступальна операція – це і вимотування ворога. Тому контрнаступ вже йде. Буде як на Херсонщині. Методична робота зі знищення запасів, резервів та сил ворога – це теж контрнаступ. Активна оборона українського війська – це контрнаступ. Ми не даємо ворогу закріпитися”, – зазначила офіцер.
Вона також додала, що для успішних контрнаступальних дій українським військовим потрібна далекобійна зброя.
“Географія місцевості, яку треба визволити, важлива тим, що там є наші люди в окупації та наша інфраструктура, яку ми нищити не можемо. Тому нам потрібна далекобійна зброя, щоб відпрацьовувати по логістиці, по тилах, по складах ворога”, – зазначила Наталія Гуменюк.
Олександр Коваленко, координатор групи “Інформаційний Спротив” зазначив, що контрнаступу можна чекати на будь-якій ділянці лінії зіткнення – на Луганщині, Донеччині, частково окупованій території Запорізької області та лівобережній Херсонщині. Та на деяких ділянках сформовані плацдарми для наступальних дій, вважає Олександр Коваленко.
“Кожна ділянка фронту зі своєю специфікою. І тільки генштаб знає, де почнуть звільняти наші території. Вважаю, що до кінця зимового періоду побачимо контрнаступальні дії. Зима цьому не завадить. У нас є можливості контрнаступу, і генштаб ними скористується”, – зазначив експерт.
Також він додав, що з огляду на ту військову допомогу, яку надали в останньому пакеті США, можна сформувати штурмові батальонно-тактичної групи. “Всі нові постачання зброї це середня та легкоброньована техніка. Мова про БМП Bradley M2, французькі AMX тощо Якщо їх скомпонувати, ми можемо створювати наступальні штурмові групи”, – зазначив фахівець.
Про можливий контрнаступ свідчить і постачання іншої зброї, зазначив технічний експерт з авіації та ракетного озброєння Станіслав Маньков.
“Великобританія анонсувала передачу гелікоптерів Sea King. Сподіваюсь, це лише перший крок. Крім того, американці передають ракети Sea Sparrow, які можна використовувати за допомогою комплексів “Бук”. Як це буде, покаже час. Також нам передають 4000 некерованих ракет Zunі”, – зазначив фахівець.
Проте на думку військового експерта Андрія Савченка, західні зразки зброї не змінять тактику та стратегію війни. “Але сьогодні, наявними засобами, ми в змозі стримувати противника та проводити наступальні операції, як це було під Харковом”, – зазначив Андрій Савченко.
Нагадаємо, підрозділ, де служить ексзаступник Херсонського міського голови, просить небайдужих людей про допомогу.