Комісія з’ясувала причини спалаху COVID-19 у клінічній лікарні Херсона


26 августа 2020 года.

Комісією з'ясовано, що по осередку у КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С.Лучанського» лабораторно підтверджено гостру респіраторну хворобу COVID-19 у 30 осіб. З яких 18 медичних працівників, один працівник закладу не медик, 5 хворих, що перебували на лікуванні у закладі охорони здоров'я та у 6 осіб контактних у родинах.

Про це сьогодні на онлайн-брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції повідомив начальник обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації Юрій Ромаскевич.

Станом на 26 серпня 2020 року 14 осіб одужали, з яких 8 осіб - медичні працівники. На жаль троє осіб померли. На лікуванні перебуває 13 осіб, з яких 9 осіб перебуває в обласній інфекційній лікарні, стан ближче до задовільного та 4 осіб спостерігаються вдома

Чіткого джерела інфікування у закладі не встановлено. Проте у першого виявленого хворого при поступленні був негативний ПЛР тест, що обумовлено відсутністю вірусу під час забору матеріалу у носоглотці (ротоглотці) або мале вірусне навантаження. У зв'язку із розгортанням клініки захворювання вірусне навантаження в організмі хворого зросло, що дало позитивний результат при повторному лабораторному дослідженні.

Комісією також з'ясовано, що у сім'ї хворого виявлено родича який COVID-19 інфікований, але не перебував на території закладу охорони здоров'я.

Оскільки хворий при госпіталізації мав негативний ПЛР тест то медичні працівники застосовували засоби індивідуального захисту, які передбачені при контакті із хворим соматичного профілю (халат, медична шапочка, маска, перчатки). Порушень застосування засобів індивідуального захисту медичним персоналом закладу при контактуванні з хворими не встановлено.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости