ГО “ЗНОвУ” вже понад чотири роки працює над тим, аби діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, могли здобути якісну освіту.
“В ЗНОвУ ми працюємо над тим, щоб війна якомога менше впливала на життя та можливості українських дітей та їх родин”, – ділиться співзасновниця громадської організації ЗНОвУ Анастасія Бєляєва.
Зараз команда ЗНОвУ запустила новий проєкт, націлений на те, аби діти мали можливість безоплатно покращити предметні знання, розвивати важливі навички, отримувати професійну психологічну підтримку та спілкуватися в колі однодумців. Діти навчаються онлайн в маленьких групах разом із професійними викладачами.
Зокрема, в рамках проєкту учні вивчають українську мову, математику та історію (або ЯДС для молодших класів), отримують психологічну підтримку, розвивають творчість та навички критичного мислення. Онлайн-заняття розпочались 3 квітня й проходять у другій половині дня за гнучким розкладом.
Батьки та самі учні вже поділилися першими враженнями.
“В тій школі, до якої вимушена ходити моя дитина зараз, на жаль, нічого хорошого нема, ви самі розумієте, що там “вивчають”. Ми шукаємо будь-які можливості для справжньої освіти дитини!”, – мама учня Тетяна.
*Імена змінено з міркувань безпеки.
Викладачка ЗНОвУ Оксана поділилася, що провела перше заняття з української мови з учнем початкової школи. Попри те, що хлопчик ніколи не вчив української, він намагається говорити та добре читає.
“Мову не вчив взагалі, бо ходить до місцевої школи, але що здивувало – може читати українською! Говорити буває непросто, але головне – це бажання! І все обов’язково вийде!” – поділилася Оксана.
Попри те, що проєкт вже розпочався, реєстраційна форма залишається відкритою для родин з дітьми шкільного віку, які перебувають на ТОТ. Охочі зможуть долучитися на будь-якому етапі до середини червня.
Заявку на навчання мають заповнити батьки/опікуни або будь-які інші повнолітні родичі учнів, які хочуть навчатися: https://forms.gle/yrvxPSh57QRB744LA
Перед початком навчання усі учасники отримують детальні безпекові інструкції, розроблені спеціально для проєкту – вони не тільки дозволяють підвищити рівень безпеки, враховуючи перебування в окупацій, а й дають базове розуміння про основи цифрової безпеки.