Херсонський міський суд виніс вирок колишній викладачці Херсонського національного технічного університету Наталії Пустовій, яка допомагала росіянам захоплювати виш.
Вирок опубліковано на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Слідство довело, що у серпні 2022 року Пустова добровільно обійняла посаду проректора з освітньої діяльності, а пізніше стала провідним фахівцем відділу організаційно-методичного супроводу освітнього процесу у захопленому університеті.
Як вказано у вироку, Пустова забезпечувала організацію навчального процесу, впроваджувала в університеті освітні стандарти РФ, займалась документами, організовувала заходи тощо.
У березні цього року Пустова уклала зі слідством угоду про визнання винуватості, тож суд визнав її винною за ч. 3 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) та призначив 2 роки позбавлення волі, проте її звільнили від відбування покарання та призначили іспитовий строк на 1 рік 6 місяців.
Раніше МОСТ писав, що окрім Пустової, на співпрацю з окупантами пішло понад 15 колишніх викладачів та співробітників ХНТУ.

