Колекція Херсонського обласного краєзнавчого музей до Дня Херсона поповнилася черговим експонатом – жіночою сорочкою-буденкою та спідницею з нагрудником, які носили в деяких селах на північному лівобережжі Херсонщини.
Про це повідомили на сторінці музею у Фейсбуці.
Одяг прибув до Херсонської області із Чернігівщини.
“Згідно з науковими джерелами, жителі Чернігівщини селилися в Горностаївці, Зеленому, Рубанівці та інших селах неподалік від Рогачика. А значить, привезена з Чернігова спідниця з нагрудником могла потрапити і в гардероб красуні з Верхнього Рогачика”, – повідомили в музеї.
Зазначається, що тепер такий незвичний український костюм буде і в колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею.
“Відшита майстернею “Катря” репліка спідниці з нагрудником і справжня сорочка-буденка, вишита гладдю, та печатна біла хустка на щодень передають характер образу переселенки з Чернігівщини на Херсонщину кінця ХІХ початку ХХ ст. Працівники музею планують доповнити цей традиційний український жіночий образ нагрудними прикрасами та фартушком. Ось так по частинках відтворюється образ. В перспективі працівники музею планують доповнити його нагрудними прикрасами та фартушком”, – йдеться у дописі.
Нагадаємо, краєзнавчий музей, директорка якого Тетяна Братченко пішла на співпрацю з окупантами, росіяни пограбували перед своєю втечею з Херсона. Саме Братченко, за словами працівників музею, і допомогла армії РФ вивезти експонати – водила свого часу делегацію із кримських музеїв (саме там зараз знаходиться більшість награбованого з Херсона, – МОСТ) залами, докладно розповідала про експонати.