Цього дня, 14 березня 2014 року сформували перший український добровольчий батальйон. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – боронити державу. Тому 14 березня стало Днем українського добровольця.
Про це повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація.
Люди різних професій та з різного віку стали героїчними воїнами.
Після анексії Криму і початком війни на сході Руслан Сторчеус одним з перших записався добровольцем у батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Херсон”, командиром якого став у травні 2014 року. У серпні 2014 року автівка, на якій їхав командир, потрапила у засідку і була розстріляна з гранатомета під Іловайськом.
18-річним юнаком пішов захищати Україну Олександр Райхерт. Воював у складі “Правого сектору”. Боронив Донецький аеропорт та селище Піски. Герой загинув у листопаді 2014 році від важкого поранення. Йому назавжди 18…
Юрист Денис Лошкарьов у 2015 році взяв до рук зброю. Воював у складі батальйону спецпризначення “Донбас”. Він боровся з підступним ворогом до останнього подиху. Життя Героя обірвала куля снайпера у лютому 2018 року поблизу селища Гнутове.
Ірина Шевченко — військовий медик, яка добровільно захищала Україну на сході з 2015 року. У липні 2019 року автомобіль, на якому Ірина їхала евакуювати пораненого побратима, підступно розстріляли бойовики з ПТУР.
Рідні та побратими згадують Ірину як світлу та добру людину, яка завжди приходила на допомогу. Вона першою бігла допомагати, коли чула про поранених. Ця хоробрість та самовідданність врятувала не одне життя.
Нагадаємо, в Херсонській МВА розповіли, яку грошову допомогу отримали мешканці громади, постраждалі через війну.