Кінбурнський півострів: третина зневоднених озер та п'ятий рівень пожежної небезпеки

Кінбурнський півострів: третина зневоднених озер та п'ятий рівень пожежної небезпеки
20 мая 2020 года.

На Кінбурнському півострові працює пропускна система, кожну автівку, яка заїжджає на територію національного природного парку "Білобережжя Святослава" фіксують. Про ситуацію на Кінбурнському півострові - у репортажі Суспільного

На межі між Миколаївською та Херсонською областями встановлено пропускний пункт. Тут зупиняють кожну машину, що в'їжджає на територію національного парку "Білобережжя Святослава". Людей попереджають про п'ятий рівень пожежної небезпеки.

- Не дивлячись на те, що сезон ще не розпочався, відпочивальників приїжджає багато, у вихідні дні фіксують до 30 машин, - говорить працівник національного парку Олег Мурленко.

- Через відсутність опадів восени та взимку, також посуху, на сьогодні (19 травня - ред.) на Кінбурнській косі оголошено п'ятий , найвищий рівень пожежної небезпеки. Минулого тижня ліс вже загорявся.

- У нас була пожежа, вигоріло 1,2 га лісних масивів, правда, низова пожежа. Місцевими силами, силами Василівського лісництва, силами Кінбурнського лісництва, силами національного парку "Білобережжя Святослава" було все загашено і прийшли в нормальний стан, - каже сільський голова Покровської сільської ради Григорій Агафонов.
У автопарку пожежної частини Кінбурнського лісництва дві пожежні машини і трактор, дев'ять людей особового складу.

- У нас так склалось історично, що в нас немає питань з місцевим населенням. Місцеве населення піднімається в любий момент, якщо в мене щось із пожежним бійцем, практично всі пройшли роботу через лісгосп, всі розберуться, знають що робити, - каже лісничий Кінбурнського лісництва Ярослав Соляр.

У порівняні з іншими роками, 2020 набагато важчий, - говорить Ярослав Соляр. - Дуже велика пожежна небезпека, в лісі пересушено все. Раніше було розуміння таке: травневі гриби білі збирати, на сьогоднішній день говорити про це нереально, тому що десь на 15 сантиметрів пісок у лісі просохший. Якщо бузина цвіте в червні, будь ласка, саредина травня вона вже цвіте. Тобто підвищений температурний режим.

- Через цьогорічний дефіцит вологи третина озер, а їх на півострові близько 400, висохли, - розповідає в. о. директора національного парку Юрій Козловський.

На території національного природного парку заборонено розводити багаття, кидати непогашені сірники та недопалки, заправляти паливні баки у лісі, їздити машинами, в яких відсутні іскрогасні системи.

Теги: кинбурн
Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости