Карантин на Херсонщині: яку допомогу можуть отримати підприємці

Карантин на Херсонщині: яку допомогу можуть отримати підприємці
19 ноября 2020 года.

Коронавірус вніс корективи практично у всі сфери життя людей, насамперед негативно вплинув на бізнес і залишив без роботи частину українців, зокрема й на Херсонщині.

Так, з початку карантину на 3 600 осіб зросла кількість зареєстрованих безробітних осіб у Херсонській області.

Про те, на яку допомогу від держави під час карантину можуть розраховувати підприємці, розповіли перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій та директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

«На сьогодні мета всіх заходів на рівні області та на рівні держави - пошук ефективних шляхів для відновлення економіки в умовах пандемії. Зокрема, відповідно до розпорядження голови облдержадмінстрації були відпрацьовані і затверджені антикризові заходи, основною метою яких є збереження сегменту підприємництва, створення нових робочих місць тощо», - повідомив Дмитро Бутрій.

Зазначимо, що державну підтримку у випадку призупинення своєї діяльності через карантин можуть отримати офіційно зареєстровані ФОПи, які сплачували Єдиний соціальний внесок протягом останніх шести місяців до зупинення або скорочення діяльності. Бізнес, що працював «у тіні», не зможе скористатися допомогою від держави.

За словами Євгена Єрашова, у цьому році таку виплату отримали 5 300 підприємців малого та середнього бізнесу на загальну суму 64 млн грн.

Наразі облдержадміністрація активно працює у сфері розвитку основних стратегічних секторів економіки, покращення інестиційного клімату регіону, а також зниження адміністративних барєрів.

Урядом у зв'язку із запровадженням карантину вихідного дня відновлено та розширено ряд програм підтримки бізнесу. Зокрема, рефінансування фактично під 0% існуючих позик за програмою доступних кредитів «5-7-9», надання можливості застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, запровадження програми портфельних гарантій, компенсація частини зарплат робітників у зв'язку з простоєм, введення кредитних канікул та інше.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости