Т.в.о міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв пообіцяв знайти компромісне рішення, яке дозволить покращити роботу журналістів на правобережжі Херсонщини.
Про це він повідомив, відповідаючи на питання журналістки МОСТа.
“Поділяю вашу стурбованість, але не поділяю оцінювання якості роботи Наталі Гуменюк (начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, – МОСТ) – я недостатньо компетентний, щоб прийняти рішення і оцінити її роботу, але я покладаюсь на ваші слова, що є проблеми. Їх треба вирішувати через комунікацію. Якщо проблему вирішити неможливо, треба долучати інших учасників комунікації”, – зазначив Карандєєв.
Він додав, що міністерство культури та інформаційної політики не було долучене до механізмів висвітлення подій на звільненій території області, однак Карандєєв “готовий надати послуги, як переговорник, щоб задовольняти ваші потреби в доступі до інформації.
За словами т.в.о міністра, це – більше прерогатива Міноборони.
“Однак розуміючи, що від цього залежить якість інформаційного продукту, який отримують люди, ми займемося цим, і я дам той рецепт який вас задовольнить”, – наголосив Ростислав Карандєєв.
Раніше журналістка Bihus.Info Анна Калюжна зазначила, що “замість захисників Херсонщини аудиторія українських медіа бачить начальницю Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк”.
Голова парламентського комітету зі свободи слова Ярослав Юрчишин назвав ситуацію, озвучену Ганною, “персональними речами”.
Також нещодавно з питанням “Що відбувається у Херсонській області?” до Президента звертався херсонський журналіст Іван Антипенко.
3 лютого 2024 року колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підписав зміни до наказу № 73, який регулює взаємодію між військовими та медіа в умовах воєнного стану. Яких змін він стосується – дивіться тут.