Каховські депутати продовжують зривати сесії міської ради


6 июня 2019 года.

Народні обранці не захотіли голосувати за затвердження схеми теплопостачання міста і проведення незалежного аудиту комунальних підприємств.

Виділення земельних ділянок учасникам АТО, затвердження програми розвитку молодіжного житлового кредитування - ці та інші питання вже другий місяць поспіль ніяк не можуть розглянути депутати Каховської міськради. Свою минулу сесію у квітні вони взагалі зірвали, відмовившись голосувати за порядок денний, а травневу ніяк не можуть закінчити. Вона розпочалась 30 травня, а згодом в її роботі оголосили перерву на більш ніж 10 днів.

Цього разу конфлікт виник через неприйняття проекту рішення про проведення незалежного аудиту комунальних підприємств міста. Розглядати це питання на пленарному засіданні сесії міськради 30 травня прийшло лише 19 депутатів. При голосуванні воно не набрало необхідної кількості голосів, тож міський голова Андрій Дяченко запропонував перенести його на наступну сесію в кінці червня. Проте пізніше, після перерви в роботі сесії на переголосуванні цього питання почали наполягати депутати від "Самопомочі", "Батьківщини" і "Опоблоку", які були відсутні в сесійній залі під час його розгляду. "У нас були важливіші справи", - так пояснила частина з них.

Міський голова відмовивя ставити питання на переголосування, назвавши це порушенням регламенту міськради. У відповідь депутати з зазначених партій просто під час сесії встали і пішли. Встигнувши "провалити" голосування з затвердження схеми теплопостачання міста і меморандуму про побратимство та партнерську співпрацю між Каховкою і польським містом Олєшниця.

- Міський голова зробив усе, щоб провалити рішення про незалежний аудит комунальних підприємств, що нас і обурило, - так пояснив депутат міськради від "Опоблоку" Павло Пуляєв. - На момент голосування за це питання система "Голос" не працювала і в нашому розумінні не було навіть кворуму. Тому частина депутатів просто встали і пішли. Ми вибачаємось за це, розуміючи, що там було ще багато питань, пов'язаних з життєдіяльністю міста.

Втім, кворум на момент голосування таки був, а для прийняття рішення не вистачило лише одного голосу. Всього ж не голосували двоє депутатів - представник БПП "Солідарність", директор КП "Каховтеплокомуненерго" Анатолій Перчиць і депутат від Радикальної партії Олексій Кропачов.

- Ніяких збоїв у системі "Голос" в момент розгляду питання не було. Кропачов навіть не включив свій планшет для голосування. Всі, хто хотів прийти на сесію і працювати - ті зробили це. А інші ковирялись в носі, пили каву чи займались собі чимось іншим, - пояснив міський голова Андрій Дяченко. - Я оголосив перерву в роботі сесії, коли побачив, що частина депутатів взагалі не голосує і повністю дотримувався регламенту. На жаль, у частини депутатського корпусу відсутні поняття дисципліни і порядку: коли хочемо - приходимо, коли хочемо - встаємо і виходимо. Якби вони справді хотіли проголосувати за незалежний аудит - вони зробили б це. Або могли б ініціювати проведення для цього позачергової сесії. Сам я голосував за аудит. Дане питання ініціювала секретар міськради Ірина Гончарова і якщо вона хоче цього - заради Бога. Хоча з технічної точки зору для аудиту необхідно винаймати ліцензійні аудиторські фірми. Якщо ж провести перевірку відповідно до запропонованого проекту рішення, воно не матиме жодних юридичних наслідків.

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости