Через 13 днів після підриву дамби Каховської ГЕС, 18 червня, фактично перестало існувати Каховське водосховище.
Такого висновку дійшли фахівці Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України.
Зазначається, що починаючи з 6 червня фахівці щоденно моніторили стан Каховського водосховища шляхом опрацювання даних від низки супутників, які належать NASA і Європейському космічному агентству.
За допомогою супутникових знімків вдалось точно відстежити динаміку осушення водосховища.
Відомо, що максимальні втрати води відбувалися впродовж 6-18 червня та сягали 30-40 тис. м3 за секунду.
Станом на 13 червня глибина Каховського водосховища зменшилася на 4 – 5 метрів.
А 18 червня були отримано нові супутникові дані, які показало невтішні результати.
Стало відомо, що сполучення водойми-охолоджувача Запорізької АЕС із річкою Дніпро перервано повністю. А по правому берегу колишнього Каховського водосховища формується єдине русло. Решта площі водосховища перетворюється на рівнину, вкриту донними відкладами.
Подібна ситуація також розгортається і нижче за течією Дніпра, біля населених пунктів Берислав і Нова Каховка. Осушення водосховища привело до безповоротного припинення надходження води у водозабір каналу. Теперішнього рівня води не достатньо для наповнення водозабору навіть за умови його заглиблення.
Нагадаємо, українські та світові природоохоронці закликають не квапитись з рішенням про відновлення греблі Каховської ГЕС.
Раніше повідомлялось про те, що 5 територіальних громад на Херсонщині мають проблеми з водою через осушення Каховського водосховища.