Як росіяни в Херсоні за бюджетні гроші в хокей грали

Як росіяни в Херсоні за бюджетні гроші в хокей грали
29 / 11 / 2021

На товариському турнірі міжнародних змагань Euro Ice Hockey Challenge в Будапешті за збірну України з хокею грали 7 громадян Росії. Широка громадськість, звісно, була шокована і обурена: як так сталося?

А сталося так тому, що менеджмент українських хокейних клубів замість того, щоб розвивати наших спортсменів, активно залучає легіонерів з Росії. І подекуди гонорари їм забезпечують українські платники податків.

Про це у новому випуску розповідає блогер Сергій Стерненко. 

Покажемо, як це відбувається, на прикладі Херсонської області та колишнього очільника обласної ради Владислава Мангера. Він зараз перебуває у СІЗО та під судом як один із організаторів вбивства Катерини Гандзюк.

Досягши піку політичної кар'єри, тобто ставши головою Херсонської обласної ради, Владислав Мангер почав мріяти про іміджеві проекти. У модних олігархів є футбольні клуби, а Мангер захотів власну хокейну команду.

Так у 2018 році у Херсоні з'явилось комунальне підприємство «Хокейний клуб «Дніпро»». Себе Мангер призначив почесним президентом клубу.
Навіть було запроваджено «Кубок Мангера» для дітей-хокеїстів.  Ні, це не жарт, це справжня назва дитячого турніру - «Кубок Мангера».

Хокейна команда в Херсоні існувала і раніше, в часи «до Мангера» , і підтримувалась з обласного бюджету частково. Але ставши комунальним підприємством при Мангері, вона повністю перейшла на бюджетне фінансування.

Наприклад, у 2019 році обласному бюджету Херсонської області клуб вартував 14 мільйонів гривень, у 2020 - майже вдвічі більше - 24 мільйони гривень.

Спонсорських коштів при цьому було вкрай мало - всього близько 2 мільйонів гривень на рік. І йшли вони від тодішнього друга і спонсора Мангера - шведсько-українського підприємця, екс-президента компанії «Чумак» та почесного консула Швеції в Україні Карла Стурена.

При цьому, хокейний сезон триває всього півроку і зазвичай після останньої гри у травні гравці роз'їжджаються по домівках. По своїх російських домівках.
Так, хокейна команда Мангера майже на половину складалась із російських гравців.

Наприклад Олександр Шибаєв, контракт з яким підписали у вересні 2019 року. Олександр народився в Москві, грав за команди МВС (Балашиха), подольський «Вітязь» та тюменський «Рубін».

Або житель Хабаровська Ілья Деркало, який у грудні 2019 року влаштував бійку з херсонським хокеїстом Тимуром Гриценком. У бійках двох хокеїстів немає нічого поганого з точки зору сучасного хокею. Просто символічно, що в Україні росіянин б'ється з українцем за гроші українців.

Частину коштів, які хокейний клуб отримував з обласного бюджету, через директора переводили в готівку. Проте на команду їх не витрачали.

Адже цього року гравці розповіли, як грали у власній екіпіровці, необхідні операції та лікування травм після гри оплачували самостійно. А з квартир, які за документами їм також мали орендувати за кошти обласного бюджету, їх виселяли за борги.

До того ж, у 2018 році Мангер на основі усних зобов'язань безкоштовно поселив сімох гравців з Росії в гуртожитку «Херсонської академії неперервної освіти».

Потім Мангер стверджував, що ніяких хокеїстів в гуртожитку не було.

А після того, як про незаконне проживання в гуртожитку російських спортсменів стало відомо, люди Мангера навіть погрожували керівництву навчального закладу відібрати гуртожиток.

При цьому, вже після арешту Мангера, хокейний клуб часто використовували для його підтримки та відбілювання. Наприклад, друзі Мангера садили на трибуни «вболівальників» у футболках із написом «Волю Мангеру». 

Або навіть використовували для цього дітей:

Після арешту, у грудні 2020 року, Мангер покинув пост голови клубу.

Після місцевих виборів керівництво обласної ради змінилось. Новий голова - Олександр Самойленко - збирався утримувати піар-проект Мангера і надалі.

Проте депутати, які дізнались, що обласному бюджету це обійдеться у 24 мільйони гривень, відмовились виділяти ці кошти. Директора хокейного КП Ігора Теременка звільнили.

Підтримувати хокейний клуб і надалі обіцяли соратники Мангера - нинішній херсонський міський голова Ігор Колихаєв та той же "гаманець" Мангера Карл Стурен.

А призначити головою комунального підприємства планують колишнього громадянина РФ Микиту Васильєва. Тобто кадрова політика в українському хокеї в Херсоні не зміниться. Можливо навіть стане ще більше росіян.

Ось вам і відповідь на питання, як так сталось, що за збірну України з хокею грають громадяни країни-окупанта.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости