Як херсонський «авто - бізнесмен» купував китайську резину


16 / 11 / 2017

Про це дізналися аудитори Головного управління ДФС у Херсонській області під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки херсонського бізнесмена щодо дотримання вимог чинного валютного законодавства України, за інформацією про порушення термінів розрахунків від уповноважених банківських установ.

Так от... Підприємство ввезло автомобільні шини на територію України відповідно до зовнішньоекономічного договору з нерезидентом (China) з порушенням встановлених законодавством строків. Імпортна продукція надійшла на територію України згідно митної декларації не в повному обсязі. Також «авто-бізнесмен» не задекларував наявність товару за межами України.

А головне, для виконання умов імпортного контракту, під час розрахунків суб'єкт господарювання здійснював купівлю валюти на Міжбанківському валютному ринку України по курсу 15,854396 грн. за 1 дол. США. Китайські бізнесмени справно повернули грошові кошти за недоотриманий товар вже по курсу валюти 23,1906 грн. за 1 дол. США. Позитивна курсова різниця, яка виникла за результатами проведеної господарської операції, мала б потрапити до Державного бюджету України.

Тільки от про це підприємці «не знали». Як і про те, що позитивна курсова різниця має перераховуватися резидентами України на код бюджетної класифікації 21081000 «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства».

Теги: резина
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости