У січні 2023 року херсонців Ірині Свиридовій повідомили підозру у державній зраді – у серпні 2022 року вона погодилася на співпрацю з росіянами та очолила Херсонську міську клінічну лікарню імені А.та О.Тропіних.
Поки триває досудове розслідування, ми дослідили одну із судових ухвал та вирішили розказати, як саме захоплювали владу в лікарні.
На початку червня 2022 року так званий директор “департаменту (а пізніше – “міністр”) охорони здоров’я” Херсонської області Вадим Ільмієв силовим шляхом усунув від виконання обов’язків гендиректора лікарні Леоніда Ремигу.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/ilmijev-vadim.jpg)
“Очолити” медзаклад та стати виконувачкою обов’язків головного лікаря погодилася Ірина Свиридова, яка певний час була завідувачкою кардіологічного відділення лікарні ім.Тропіних.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/sviridova-irina-630x1024.jpg)
Звідти вона звільнилася у 2013 році.
Пізніше працювала у приватних структурах в тимчасово окупованому Криму. Потім повернулась до Херсона і працювала в приватній клініці.
Колаборантка, згідно тексту ухвали, “добровільно погодилась на пособництво окупаційній адміністрації держави-агресора, добровільно підготувала та передала матеріальні ресурси представникам окупаційної адміністрації держави-агресора”.
На посаді вона особисто організувала та видавала медперсоналу зарплату в рублях, тим самим виконуючи наказ гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо.
Окрім того, Ірина Свиридова видала наказ про заборону співробітникам лікарні внесення даних в медичні інформаційні системи, пов’язані з українською інформаційно телекомунікаційною системою «Електронна система охорони здоров’я eHealth» та наказала “передати” автомобіль закладу Renault Duster до “департаменту здоров’я «військово-цивільної адміністрації Херсонської області”.
3 лютого Ірині Свиридовій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак зрадниця перебуває на окупованій території та переховується від органів слідства та суду “з метою ухилення від кримінальної відповідальності”.