Wi-Fi використовується людьми по всьому світу, оскільки він став невід’ємним компонентом нашого стрімкого життя. Однак не існує такого поняття, як 100% безпека або захист від хакерів. Однак є кілька швидких і нескладних кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свою конфіденційність і безпеку даних.
Як працює Wi-Fi
Wi-Fi використовує радіохвилі для передачі даних між вашим пристроєм і роутером на певних частотах. Залежно від обсягу даних, що передаються, використовуються дві частоти радіохвиль.
Щоб уникнути високого трафіку і перешкод, дві частоти Wi-Fi розділяються на кілька каналів. Коли ви використовуєте свій пристрій для підключення до Інтернету, інформація, яку ви надаєте, перетворюється на двійковий код, який є мовою комп’ютера.
Після цього Wi-Fi роутер пристрою отримує частоти, які передаються через радіостанцію. Нарешті, дані надходять до роутера через дротовий інтернет-кабель.
Наведені нижче поради допоможуть вам зберегти ваш Wi-Fi приватним і захищеним від хакерів.
Як захистити свій Wi-Fi від хакерів
1. Часто змінювати ім’я користувача та пароль:
Паролі мають важливе значення для збереження безпеки. Ви можете змінювати логін і пароль на регулярній основі, оскільки немає встановленої частоти зміни пароля роутера. Веб-браузер, підключений до вашої мережі, також можна використовувати для відвідування сторінки конфігурації вашого маршрутизатора.
- Введіть типову адресу маршрутизатора
- Введіть ім’я користувача та пароль для вашого маршрутизатора.
- Відкрийте Wirel
- Відкрийте розділ Бездротовий зв’язок, якщо він ще не відкритий.
- Створіть новий пароль, що включає літери, цифри та спеціальні символи. Для надійного пароля потрібно щонайменше вісім символів.
- Нарешті, збережіть зміни, щоб ви могли використовувати новий пароль для входу в бездротову мережу.
Опція “Гостьова мережа” на сучасних Wi-Fi роутерах має власний SSID та пароль. У цьому випадку вам не потрібно вказувати свій основний пароль. Тим часом гості можуть використовувати свої пристрої для підключення до Інтернету.
2. Увімкніть шифрування бездротової мережі:
Шифрування – це процедура безпеки, яка шифрує інформацію, що надсилається через Інтернет. Шифрування вбудовано в більшість Wi-Fi роутерів. Шифрування бездротової мережі, таке як WPA і WPA2, можна використовувати для встановлення типу безпеки.
- Ви можете отримати доступ до налаштувань вашого маршрутизатора, перейшовши на сторінку безпеки бездротової мережі або бездротової мережі та вибравши розділ налаштування бездротової мережі.
- Потім виберіть WPA або WPA2 як метод захисту і натисніть Зберегти і застосувати.
- Ви можете внести зміни, перезавантаживши роутер.
3. Використовуйте віртуальну приватну мережу (VPN):
Віртуальна приватна мережа (VPN) – це термін, який часто використовується (VPN). Вони дають основні переваги безпеки, запобігаючи несанкціонованому доступу до вашого маршрутизатора. Використання публічних точок доступу Wi-Fi в поєднанні з VPN захистить ваш пристрій від спамерів.
Хакери також можуть використовувати атаки “Man-in-the-Middle” для крадіжки даних з інших комп’ютерів у тій же мережі. Коли ви використовуєте цей гаджет вдома, є хороша можливість захистити його від хакерських атак.
- Виберіть Wi-Fi та Інтернет або Бездротовий зв’язок і мережі в меню параметрів.
- Виберіть опцію VPN у меню.
- Адміністратор мережі надасть IP-адресу сервера, ім’я користувача та пароль.
- З VeePN ви можете використовувати одну з найвідоміших VPN.
4. Сховайте вашу мережу від сторонніх:
Кожного разу, коли ви створюєте захищене паролем з’єднання, переконайтеся, що мережа прихована від сторонніх. Приховати свою мережу, щоб запобігти підключенню до неї відвідувачів.
Щоб приховати свій SSID, відкрийте налаштування, виберіть у меню основні налаштування бездротового зв’язку, вимкніть трансляцію SSID і натисніть кнопку збереження налаштувань.
Однією з проблем, пов’язаних з приховуванням, може бути інтенсивне використання Wi-Fi, що може призвести до помилок DNS. Помилку DNS 80710102 можна усунути, вимкнувши універсальний plug-and-play або мультимедійне з’єднання.
5. Використання брандмауерів:
У процесі відключення вашого пристрою від Інтернету брандмауер виконує функцію екрану. Деякі порти або отвори можуть використовуватися для зв’язку з вашим пристроєм. Брандмауер блокує певні порти, захищаючи ваш пристрій від хакерів.
Також може використовуватися інше програмне забезпечення для захисту, наприклад, антивірусні програми. Апаратні брандмауери є цінними в очах корпоративної спільноти. Оскільки програмні брандмауери недорогі, вони широко використовуються домашніми користувачами.
6. Увімкніть фільтрацію MAC-адрес:
Консольний маршрутизатор кожного пристрою використовує технологію, відому як “фільтрація MAC-адрес” або “фільтрація MAC-адрес”. Кожному підключеному пристрою присвоюється MAC-адреса, а ідентифікатор мережевої карти є унікальним.
- Виберіть фільтрацію MAC-адрес у розділі Параметри безпеки бездротового з’єднання в налаштуваннях маршрутизатора.
- Зробіть резервну копію ваших змін.
Для отримання доступу до цієї інформації також можна використовувати розширені мережеві фільтри.
7. Подбайте про здоров’я своїх пристроїв:
Оскільки численні пристрої підключені до загальнодоступної мережі, віруси та шкідливе програмне забезпечення можуть їх інфікувати. Завжди перевіряйте файли перед тим, як переносити їх на свій комп’ютер, оскільки вони можуть містити вірус.
Для захисту системи використовуються брандмауери та антивірусні програми. Постійно оновлювати своє програмне забезпечення. Перевірте, чи безпечні портативні пристрої.
Багато хакерів використовують різні методи, такі як програми-вимагачі та крадіжка особистих даних. Ви можете уникнути всіх цих проблем, дотримуючись цих порад.