У фільмі водолаза Олександра Куракіна про підрив Каховської ГЕС показали унікальні кадри дна Чорного моря.
Фотографії опублікував УНІАН.
Зазначається, що Олександр Куракін отримав офіційний дозвіл на дослідження морського дна, чим займається все своє життя. Ці кадри він показав у фільмі про підрив Каховської ГЕС “Побачити дно”.

Так, за 2,5 місяці після підриву дніпровський очерет, що осів, потроху засмоктує мул. Крім того, море “увімкнуло” всі можливі захисні механізми, знову ставши солоним, а також чистішим візуально.

За словами директора Українського наукового центру екології моря Віктора Коморіна, вимити забруднення із затоки дуже допомогли шторми. Хоч ситуація, за його словами, краща, ніж очікувалося, молюски та риба все ж накопичують частину токсинів, що вимиваються, тому певний час вживати їх у їжу буде небезпечно.

Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС стався 6 червня 2023 року близько 2 години ночі.
Збитки, завдані довкіллю України внаслідок підриву Росією греблі Каховської ГЕС, становлять понад 1,5 млрд доларів США.
За орієнтовними підрахунками Державної екологічної інспекції, через підрив Каховської греблі можлива загибель диких тварин оцінюється у понад 883 мільйони гривень, а збитки державного майна меліоративних систем та каналів складають 150-160 млрд гривень.
Також за попередніми даними, на відбудову зруйнованої росіянами дамби Каховської гідроелектростанції знадобиться близько 8 років.