Правильно підібраний коліматорний приціл – запорука ефективного використання зброї. Пристосування значно спрощує прицілювання, роблячи його миттєвим, що дозволяє успішно вражати навіть рухомі цілі з незручного положення. Такий пристрій підійде як професіоналам, що відточують майстерність, так і новачкам, які тільки починають практикуватися.
Як працює КП?
Принцип роботи полягає у перетворенні пучків світла на паралельні промені. Мушка і цілик при цьому поєднуються в одну точку, що дозволяє стрілку фокусуватися на меншій кількості об’єктів. При цьому результат не залежатиме від кута огляду навіть при невеликій зміні положення ствола або погляду. Точка залишається там, де вона була зафіксована при наведенні.
На відміну від лазерного прицілу, сяючу точку коліматора видно тільки стрілку. Вона проєктується за допомогою світлодіода на напівпрозоре дзеркало всередині пристрою, не виходячи за межі лінз.
Як вибрати коліматорний приціл?
Щоб придбати правильну модель, необхідно розібратися в основних характеристиках пристосування та зрозуміти, чим відрізняються різні види КП.
1. Відкриті та закриті
Коліматори закритого типу краще захищені від пошкоджень та впливу навколишнього середовища, але відрізняються великими габаритами. Відкриті моделі компактніші, але при цьому більш чутливі до зовнішнього впливу. При виборі варто вирішити, який показник важливіший – зручність чи довговічність.
2. Розмір точки та прицільна сітка
Іноді коліматорний приціл передбачає не одну точку, а складну прицільну сітку. Важливість її наявності залежить від індивідуальних потреб та поставлених завдань. Якщо, окрім швидкості прицілювання, стрілку важливі адаптація до зміни освітленості, врахування балістики або легкість ведення мети, варто звернути увагу на моделі з різними прицільними сітками.
3. Універсальність
Як бути, якщо один приціл коліматора застосовується з декількома видами зброї й використовується в різних видах стрільби? У таких випадках необхідно шукати модель із функцією перемикання сіток. Наприклад, тонке перехрестя підійде для бенчреста, а коло з точкою – для стрільби з дробовика. Деякі сучасні варіанти КП передбачають також перемикання кольору та регулювання розміру мітки.
4. Живлення
У цьому пункті важливий не стільки сам тип живлення, скільки розташування його джерела всередині пристрою. У більш ергономічних моделях батарея знаходиться у спеціальному висувному відсіку, що дозволяє замінювати акумулятор, не знімаючи коліматорний приціл зі зброї. Це значно підвищує якість експлуатації.
5. Регулювання яскравості
Якщо для стрілка важлива додаткова зручність та контроль витрати енергії, варто придивитися до моделей з регулюванням інтенсивності підсвічування (плавне, багатоступеневе) та яскравості прицільної точки (автоматична, електронно-механічна, цифрова).