У цій статті розглянемо, що таке кондиціонер для волосся, для чого саме він потрібен та як ним правильно користуватися для кращого результату. Він випускається у різних форматах, характеризується багатьма додатковими ефектами та загалом покращує стан пасм, робить їх більш привабливими та доглянутими. У б’юті-арсеналі кожної красуні обов’язково має бути кондиціонер для волосся – спеціальний косметичний засіб, що використовується після кожного миття голови.
Для чого потрібен кондиціонер для волосся?
Він застосовується на другому етапі догляду – після миття. Справа у тому, що шампуні, навіть найякісніші та з натуральним складом, призначені саме для очищення волосся. Разом з пилом, жиром та іншим забрудненням завдяки активним компонентам шампунь вимиває і природний ліпідний шар, призначений для захисту пасм від негативних факторів навколишнього середовища. Крім того, під час миття лусочки, котрими вкрита поверхня волосся, розкриваються. Якщо все залишити у початковому стані та нічим не користуватися після шампуню, ви неминуче відчуєте статичну електрику, пасма стануть неслухняними, схильними до ламкості, а зробити зачіску буде дуже складно.
Отже, кондиціонер для волосся виконує наступні функції:
- відновлює природний захисний шар після миття;
- сприяє закриттю лусочок;
- робить волосся гладким та слухняним;
- пом’якшує пасма;
- полегшує розчісування та створення зачіски;
- дарує блиск.
Додатково він може зволожувати, живити, захищати від ультрафіолетових променів – усе залежить від певного продукту.
Як обрати кондиціонер?
Вибирати будь-який косметичний продукт необхідно з урахуванням вашого типу та стану волосся. Ось декілька корисних порад:
- Для нормального волосся підходить універсальний кондиціонер, в якому присутні зволожувальні компоненти. Він зробить пасма більш м’якими, шовковистими та слухняними, полегшить розчісування.
- Якщо у вас кучері, необхідне додаткове зволоження та засоби з рослинними оліями. Адже чи більш виражені завитки, тим менше природного жиру дістається кінчикам, що призводить до сухості та ламкості.
- Фарбоване волосся потребує засобів із захистом кольору, адже він може досить швидко вимиватися (особливо якщо мова про яскраві, креативні відтінки), і пасма стануть тьмяними. Крім того, при регулярному фарбуванні волосся може стати жорстким та сухим, тому йому необхідне зволоження та пом’якшення.
- Ослабленому та тонкому волоссю, яке постійно електризується, необхідний кондиціонер з дуже легкою формулою, що не обтяжує. Такі засоби роблять пасма щільнішими та збільшують об’єм.
Як користуватись кондиціонером для волосся?
Все залежить від типу засобу, котрих усього два – змивні та незмивні. Кондиціонери, що потребують змивання, є найрозповсюдженішою категорією та використовуються за наступним алгоритмом:
- Ретельно вимийте волосся шампунем.
- Трохи промокніть його рушником – воно має бути не мокрим, а лише вологим. Ні в якому разі не можна енергійно терти або викручувати – так ви пошкоджуєте пасма!
- Вилийте трохи кондиціонеру на долоню та рівномірно розподіліть його по волоссю, починаючи приблизно із середини довжини. Наносити його на прикореневу зону не потрібно.
- Залиште кондиціонер на пасмах приблизно на 3-5 хвилин – точний час вказано на етикетці.
- Ретельно змийте засіб теплою водою.
Якщо це незмивний кондиціонер, наприклад, крем або спрей, алгоритм дій значно простіший. Після миття нанесіть засіб на пасма по довжині та зробіть звичну зачіску.
Обрати якісну косметику для догляду за волоссям можна в інтернет-магазині Prokrasa за посиланням: https://prokrasa.com.ua/ua/catalog/konditsionery-dlya-volos/.