На шляху до прекрасної та здорової усмішки необхідно пройти тривалий період носіння брекетів. Однак під час цього процесу досить важливо правильно доглядати за зубами, щоб підтримувати здоров’я ротової порожнини та не провокувати виникнення проблем із яснами після зняття брекетів. Про особливості догляду за зубами під час носіння брекетів ми розповімо у цій статті, а також радимо звернути увагу на встановлення брекетів у клініці https://stomakvarel.lviv.ua/diti/brekety/, якщо ви тільки шукаєте спеціалістів для цього.
Правильне та регулярне чищення зубів
Носіння брекетів провокує накопичення їжі в брекет-системах, це може призвести до розвитку карієсу та різних запалень. Тому необхідно правильно чистити зуби, щоб уникнути цього. Рекомендується чистити зуби після кожного приймання їжі, оскільки різні залишки можуть залишатися у брекетах.
Також віддавайте перевагу м’яким зубним щіткам або ортодонтичним моделям, вони мають спеціальну V-подібну форму щетини та дозволяють якісно почистити усі ділянки. Не забувайте про чищення язика, оскільки на ньому досить багато бактерій, які провокують неприємний запах із рота. Коли йдеться про дітей, саме батьки повинні контролювати процес чищення зубів.
Спеціальні інструменти для чищення
Чищення зубів відбувається за допомогою спеціальної зубної щітки, однак, крім цього вам необхідно поповнити свій арсенал додатковими інструментами, що будуть корисними для покращення цього процесу. Зокрема, це:
- Ортодонтичні йоржики. Інструмент використовується, щоб очищати важкодоступні місця між зубами, куди не вдається дістатися щітці.
- Флосс (зубна нитка). Рекомендуємо використовувати зубну нитку для брекетів, щоб видаляти залишки їжі в міжзубних проміжках. Це перешкоджатиме розвитку запалення ясен.
- Іригатор. Такий інструмент створює сильний потік води під тиском, що дозволяє вимивати залишки їжі у навіть найбільш важкодоступних місцях. Це буде чудовою можливістю для тих, хто носить брекети та не може повноцінно очищувати ротову порожнину.
Говорячи про інструменти, варто також зазначити й зубну пасту. Краще віддавати перевагу зубним пастам з фтором, адже вони будуть зміцнювати емаль та перешкоджатимуть появі карієсу. Також корисним стане використання ополіскувачів для рота, вони зменшуватимуть кількість бактерій, освіжатимуть подих та перешкоджатимуть розвитку запалення ясен.
Більше консультацій щодо встановлення брекетів та догляду за зубами ви можете дізнатися у стоматологічній клініці https://stomakvarel.lviv.ua/, де працюють найкращі фахівці.