Кожен корм містить різні інгредієнти, тому господар повинен ознайомитися зі складом перед покупкою. Це дозволить не прогадати з вибором, завдяки чому кіт залишиться не лише задоволеним, а й здоровим. Від харчування напряму залежить якість та тривалість життя тварини, тому варто виділити цьому особливу увагу. Також, не забувайте, що раціон кошеня та дорослого кота буде відрізнятися, тому з часом потрібно буде здійснити плавний перехід на новий корм.
Види вологого корму для котів
Вологий корм для котів доступний в асортименті, який включає різні види консистенції, складу та смаку, щоб задовольнити потреби кожної тварини. Ці види корму можуть бути подані як основним раціоном для кота або в якості доповнення до сухого корму, створюючи змішаний раціон.
Одним з найпопулярніших типів вологого корму є консерви. Вони можуть бути багаті на білок, тунець, лосось, курку або інші види м’яса, і є дуже апетитними для котів. В консерви також можуть додавати вітаміни, мінерали та інші корисні речовини для підтримки здоров’я тварини.
Ще одним видом вологого корму є паучі. Це невеликі порції корму, які можуть бути виготовлені з м’яса, риби або пташки. Вони мають високий вміст білка та вологи, що робить їх привабливими для котів, які високо цінують свіжість та смак.
Крім вищезгаданих видів, існують спеціальні варіанти вологого корму для котів з особливими потребами: корм для стерилізованих котів, корм для котів зі шлунковими проблемами, корм для вагітних та котів, що годують тощо, розроблені для забезпечення специфічних потреб конкретних категорій тварин.
Як правильно годувати кота кормом?
Норми годування описані на етикетці, тому кожен господар зможе швидко ознайомитися з усією важливою інформацією. Деякі використовують ваги, які дозволяють вимірювати розмір порцій. До того ж калорійність та поживну цінність важливо вираховувати, спираючись на вагу свого улюбленця.
Цінна порада – не перегодовуйте свого чотирилапого друга. Якщо ж ви комбінуєте сухий та вологий корм, краще користуйтесь раціоном одного виробника. Кожна порода унікальна, тому вимагають відповідного харчування. Дізнайтесь у заводчика всі особливості, оскільки це полегшить вам багато моментів у майбутньому.
Розраховуємо кількість прийомів їжі для улюбленця
Якщо ваш кіт немає проблем із переїданням або іншими харчовими розладами, тоді йому можна залишити всю денну порцію корму одразу. Однак, оптимальніше розділити цю порцію на два прийоми – вранці та ввечері.
Якщо мова йде про кошеня, то краще збільшити порцію корму та розділити її на три прийоми. Розмір порції корму залежить від ваги та розмірів тварини, а також від класу корму. Наприклад, для раціону преміум-класу може знадобитися менше їжі, ніж для звичайного корму.
У вагітних та годуючих кішок збільшується потреба в калоріях та вітамінах. Годування кішок, що годують кошенят, повинно бути частішим, від 4 до 6 разів на день, при цьому розмір порцій потрібно встановлювати індивідуально.
Літні кішки потребують частішого харчування, але меншими порціями. Якщо є певні проблеми зі здоров’ям, скористайтесь спеціалізованою дієтою та зменшіть кількість сумнівних інгредієнтів.
Якщо тварина страждає надмірною вагою, то звісно, годувати її потрібно менше. Ви можете обрати малокалорійні корми, які все одно будуть насичені необхідними корисними елементами та вітамінами. Використовуючи метод, коли кіт самостійно контролює кількість спожитої їжі, важливо не забувати про спостереження.
Висновки
Корисний та смачний корм позитивно оцінюється котом. Це набагато зручніше, ніж самостійне приготування їжі, оскільки таким чином легше забезпечувати тварину необхідною кількістю білків, жирів та вуглеводів. Кіт буде з радістю куштувати високоякісні та натуральні інгредієнти, маючи можливість займатися активностями та комфортно себе почувати. Якщо ви зацікавлені в підтримці його здоров’я, уникайте раціонів низького класу. Клуб 4 Лапи надає гарантію свіжості та якості, завдяки чому регулярно отримує позитивні відгуки від власників різних порід котів. Корисні раціони з насиченим смаком роблять улюбленців щасливими, а господарів спокійними за їх здоров’я та самопочуття.