Інформаційна довідка щодо прибирання вулиць у Херсоні в зимовий період


26 января 2017 года.

Однією з проблем міста, якими неодмінно супроводжується зимовий період, є ожеледь. Зима не є ні для кого несподіванкою, до неї місто готується заздалегідь. Так само завчасно, завдяки прогнозам синоптиків, відомо, коли будуть сильні снігопади. Тим не менш, є чимало нарікань на недостатньо очищені та оброблені доріжки і тротуари у розпал зими. На це є об'єктивні причини.

Як відомо, прибирання доріжок та тротуарів у місті здійснюють підрядні організації на основі укладених з ними договорів. У переліку послуг - очищення тротуарів уздовж вуличної мережі, алей, доріжок від снігу та посипка піщано-сольовою сумішшю вручну. Нормою законодавства визначено, що бюджетні кошти можуть бути витрачені тільки після проведення тендерної процедури. Ця процедура займає близько двох місяців, тільки після цього з переможцями конкурсних торгів укладаються договори на надання послуг у поточному році. Але почати тендерну процедуру можна лише після прийняття міського бюджету на 2017 рік.

«У період, доки тривають тендерні процедури, витрачати кошти міського бюджету, передбачені на прибирання вулиць від снігу, - незаконно. Але для того, щоб продовжувати виконувати роботи з очищення, було укладено ряд пролонгованих (подовжених) договорів. Законом допускається така можливість. Разом із тим, вона обмежується об'ємом 20 % фінансування від суми, укладеного з фірмою у попередньому році», - коментує ситуацію Михайло Чабаненко, заступник начальника управління комунального господарства департаменту ЖКГ.

Для прикладу, 3 300 грн - сума, передбачена пролонгованим договором (на період проведення тендерних процедур) на Дніпровський район міста, 7 517 грн - на центр міста, на Таврійський мікрорайон - 2 528 грн, Житлоселище - 2 731 грн, Шуменський - 2 134 грн, Острів - 1 003 грн. Очищення від снігу та посипання 100 кв.м доріжок та тротуарів коштує близько 100 грн. Упродовж 7-9, 13, 17 січня використано 65,5 тон піщано-сольової суміші на посипання тротуарів, доріжок уздовж вуличної мережі.

На сьогодні кошти, передбачені на прибирання пролонгованими договорами, уже вичерпано, оскільки найбільш сильні снігопади у Херсоні припадають саме на січень. З розрахунку на кількість квадратних метрів доріжок і тротуарів у місті, які мають очищуватися і оброблятися піщано-сольовою сумішшю, 20 % річного фінансування, передбаченого на дані види робіт, у період сильних січневих снігопадів вистачило приблизно на 2 процедури.

Тим не менш, підрядні організації, з якими було укладено договори на надання відповідних послуг (ФОПи «Садова С.В.», «Рудько В.Н.», «Кірін» ПП «Алькор», ПП «Південькомунсервіс»), йдуть назустріч місту і продовжують очищувати від снігу та обробляти піщано-сольовою сумішшю найбільш небезпечні ділянки (зупинки громадського транспорту, пішохідні переходи) у мінімальному обсязі. Це робота, яка не буде оплачена підприємцям коштом міського бюджету, оскільки фінансування робіт за пролонгованими договорами вже вичерпане.

Окрім тротуарів і доріжок уздовж вуличної мережі, є багато нарікання і щодо прибирання прилеглої до об'єктів нерухомості території.

Правилами благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні (відповідно до рішення міської ради від 31.05.2011 № 221) визначено, що

«Прилегла територія - територія, прилегла до об'єктів нерухомості, МАФ виробничої, житлової, господарської сфери, установ, організацій тощо; ділянки, котрі знаходяться в користуванні або власності і оформлені у відповідності до вимог Земельного кодексу України, в тому числі прибудинкова територія; ділянки, на яких розміщені елементи благоустрою; території з покриттям й відкритий Ґрунт, який проходить уздовж об'єкта нерухомості, МАФ, котрі знаходяться у власності чи користуванні, шириною до магістральної дороги, або іншої ділянки, утримання якої забезпечується органом місцевого самоврядування (за фасадною частиною об'єкта до бордюрного каменю проїжджої частини або 50 метрів (15 метрів для МАФ) від фасадної частини об'єкта - в разі відсутності бордюрного каменю, дороги чи ділянки, утримання якої забезпечується органом місцевого самоврядування)».

Це означає, що кожне підприємство чи організація, незалежно від форми власності, зобов'язане самостійно прибирати прилеглу територію. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Про це йдеться у статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Перевірка щодо належного утримання фізичними та юридичними особами прилеглих та прибудинкових територій здійснюється спеціалістами Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Херсона у плановому режимі.

Так, з початку 2017 року Інспекцією здійснено 152 перевірки (та, відповідно, надано приписи). З них припинено 124 правопорушення у сфері благоустрою територій та забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні. Це означає, що у 124 випадках прилеглу територію було приведено до ладу і усунуто порушення правил благоустрою. Разом із тим, до 28 фізичних та юридичних осіб застосовано заходи адміністративного впливу та складено протоколи за місцем реєстрації.

Сума штрафу за порушення правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні сягає від 340 до 1360 грн для фізичних та 850-1700 грн для юридичних осіб.

Робота щодо виявлення та припинення правопорушень Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку у м. Херсоні продовжується.Правила благоустроюта, зокрема, повнийперелік порушень правил благоустрою, за які настає відповідальність, опубліковані на сайті Херсонської міської ради.

Теги: зима, лёт
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости