Інформаційна деокупація: Радіо Крим.Реалії на середніх хвилях у Криму

Інформаційна деокупація: Радіо Крим.Реалії на середніх хвилях у Криму
14 декабря 2019 года.

«Кримський ранок може бути вільним» ? так бадьоро і легко починається ранковий ефір на Радіо Крим.Реалії зі студії в Києві, а чує ефір тепер майже весь Крим. Раніше програми радіо виходили на FM-частотах, на півострові ефір глушили, але з 14 листопада Крим.Реалії звучить цілодобово на середніх хвилях на частоті 648 АМ, добиваючи сигналом до Керчі і Тарханкуту, Ялти і Джанкою.

Програми партнерів, таких, як «Громадське радіо», «Настоящее время», ефіри української й російської служб Радіо Свобода, прямі трансляції Радіо Крим.Реалії можна почути майже на всьому півострові.

У Криму після російської анексії в 2014 році ЗМІ мали проблеми зі свободою слова: на радіо, на телебаченні і в пресі стала переважати точка зору підконтрольної Кремлю влади півострова. Для Радіо Крим.Реалії важливо надати кримчанам різні позиції, інші думки, нові факти.

Журналісти, які працюють у підконтрольних Росії ЗМІ, вважають за краще не помічати будь-які негативні моменти, які відбуваються в Криму, і давати тільки позитив
Олександр Янковський

«Ті журналісти, які працюють у підконтрольних Росії ЗМІ, вважають за краще не помічати будь-які негативні моменти, які відбуваються в Криму, і давати тільки позитив», ? говорить ведучий Радіо Крим.Реалії Олександр Янковський.

Кримчани регулярно долучаються для розмови до діалогу з гостями і ведучими Радіо Крим.Реалії. Хтось скаржиться на роботу шкіл і ситуацію в лікарнях, декому життя в Криму «з Росією» подобається, все це звучить в ефірі.

«Людей хвилює сміття, хвилює нестача води, хвилює неможливість отримати нормальну освіту в Криму», ? розповідає про дзвінки в ефір Олександр Янковський.

Після російської анексії Криму на півострові серйозні проблеми почали відчувати українські радіо та телеканали.

«Усю телекомунікаційну інфраструктуру в Криму взяла під контроль російська влада. І упродовж 2014?2015 років ландшафт радіомовлення на півострові повністю змінився. Спочатку усі радіостанції в Криму перестали ідентифікуватися як українські, потім зайшли російські мережі й були створені нові кримські і проросійські мовці», ? розповідає член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

У вересні 2015 року Радіо Крим.Реалії вперше починає своє мовлення на півострові на частоті 105,9 FM. Російське керівництво півострова називає радіо «ворожим голосом».

«Пан Аксьонов (російський голова Криму Сергій Аксьонов ? ред.) дуже гнівно висловився. Розмірковував: мовляв, що ми можемо зробити для того, щоб не було чутно ці ворожі голоси», ? згадує Олександр Янковський, який стояв біля витоків Радіо Крим.Реалії.

У 2016 році російські прокурори з відділу протидії екстремізму і тероризму блокують сайт Крим.Реалії на території півострова. Тодішня російський прокурор Криму Наталя Поклонська заборонила слухати, дивитися й читати матеріали проєкту.

«Інтернет-ресурс Крим.Реалії систематично розміщує публікації, спрямовані на розпалювання міжнаціональної й міжетнічної ворожнечі», ? заявляла Поклонська.

У 2018 році на Чонгарі поруч з українською телерадіовежею росіяни будують свою, мета якої ? блокувати сигнал із території материкової частини України. Так Радіо Крим.Реалії в FM-діапазоні глушать у Криму.

Теги: крым
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости