“На Херсонщині на метал йде “Легендарна тачанка” – таку гучну новину вчора поширювало безліч медіа. Її жваво почали обговорювати в соцмережах. Однак ця новина виявилась недостовірною.
Про це написав журналіст Олег Батурін.
“Щойно повернувся з монументу і не знайшов на ньому жодних слідів “свіжого” втручання металистів. Сама “тачанка” перебуває в не вельми задовільному стані, дійсно. Проте цій “новині” уже майже 15 років: ще 13 років тому з Держбюджету виділявся 1 млн. грн. на реконструкцію пам’ятки. Освоїти їх не вдалось. За однією з основних версій – в Україні не знайшли ліцензоване підприємство, що може здійснювати подібні роботи”, – написав журналіст.
– Саме тоді з монументу були зняті деякі фрагменти – частина однієї задньої лапи коня, деякі фрагменти з фундаменту. Знімались вони з тієї частини пам’ятника, де було найбільше просідання. Всі ці фрагменти весь цей час зберігаються на території нашого підприємства, ні в який пункт прийому металобрухту вони не здавались, – розповів заступник директора комунального підприємства “Комунально-транспортне підприємство” Каховської міськради Олександр Зайцев.
В поліції теж запевнили, що жодних відкритих проваджень за фактами розкрадання елементів монументу ані в 2018, ані протягом цього року у них не реєструвалось.
– Відсутні там лише віжки. Але їх вкрали ще років з 20 тому назад, – додав заступник директора КП “КТП”.
На питання – чому в соцмережах з’явилась інформація про розкрадання пам’ятника, Олександр Зайцев припустив: “Мабуть, ці люди не були на “Тачанці” дуже давно або просто не звертали увагу на її зовнішній вигляд”.
Проте якщо в соцмережах можна писати що завгодно, то журналістам перш ніж поширювати інформацію, варто було б перевірити її достовірність. Тож у випадку з гучною історією про “Тачанкою” ми маємо справу з класичним фейком.