Минулого тижня аналітики проєкту «Infocrime_Kherson» відзначили невелике зростання активності російських пропагандистів.
На позаминулому тижні ми проаналізували 987 повідомлень, а минулого вийшло 1003. Зміни відбулись і зі співвідношенням маніпуляцій з фейками.
Минулого тижня маніпуляцій було на 10 більше, ніж фейків – 43 проти 33. З усіх повідомлень про події тижня ми обрали найважливіші.
Маніпуляції про роботу ЗСУ
26 вересня Збройні Сили України обстріляли баржу в Херсоні. За мотивами цієї події проросійський Telegram-канал “Новости Херсонщины” опублікував допис.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_210118.jpg)
У ньому автор зманіпулював нібито суто цивільним характером переправи. Він назвав переправу цивільною, але допустив її використання військовими “по своим делам”.
Ці слова про можливість використання переправи російськими окупантами і викрили маніпуляцію автора каналу “Новости Херсонщины”.
Звернемось за допомогою до Інструкції про порядок виконання норм міжнародного гуманітарного права у Збройних Силах України.
За нею військовим є будь-який об’єкт, який в силу свого характеру, місцезнаходження, призначення чи використання може бути застосований у воєнних діях.
Більш конкретно у цьому випадку військовим об’єктом є підрозділи збройних сил і організованих збройних формувань (особовий склад, озброєння і військова техніка), за винятком медичних формувань, санітарно-транспортних засобів, духовного персоналу та їхнього майна.
Також до військових відносяться інші об’єкти, які за своїм характером, значенням, розташуванням, призначенням або використанням можуть бути використані у воєнних діях.
І якщо автор Telegram-каналу “Новости Херсонщины” не може довести, що військові, які користувались обстріляною переправою, відносились до медичних формувань або духовного персоналу, то він є маніпулятором.
Адже військовий об’єкт не втрачає цей статус, якщо на ньому перебувають цивільні особи. І залишається законною ціллю для вогневого ураження.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_210246.jpg)
Херсонського колаборанта видали за звичайного жителя Скадовська
Вигадуючи сотні історій про масову підтримку так званого референдуму на Херсонщині, російські пропагандисти подекуди навіть не намагалися робити їх правдоподібними.
Telegram-канал окупаційної адміністрації Херсонщини поширив відео, на якому нібито житель Скадовська каже, що рішення бути разом з Росією прийшло до нього в березні після візиту до Криму.
Однак на цьому відео не мешканець Скадовська, а Данило Санітар – актор Херсонського обласного театру ім. Миколи Куліша.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_210431.jpg)
На початку повномасштабного вторгнення Санітар ініціював збір коштів для допомоги херсонцям, які постраждали від війни.
Він дійсно відвідував Крим, а також виїжджав за межі України. Однак згодом повернувся до Херсона і став відкрито співпрацювати з окупаційною адміністрацією.
Санітар співає на заходах, які влаштовують росіяни, і допомагає в їх організації. В мережі також є відомості про привласнення Санітаром волонтерських коштів.
Брехня про ціль “приєднання” загарбаної Миколаївщини до окупованих територій Херсонської області
26 вересня проросійський Telegram-канал “Новости Херсонщины” опублікував допис про “референдум” в одному з населених пунктів на окупованій Миколаївщини.
У дописі автор набрехав про мету “приєднання” загарбаних територій Миколаївщини до окупованої Херсонщини.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_211031.jpg)
На його думку, це було зроблено в “гуманітарних цілях”. Про це у серпні говорила колаборантка Катерина Губарєва, коли цей процес тільки планувався.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_210728.jpg)
А коли окуповану Миколаївщину “приєднали” наприкінці вересня, то зрадник Кирило Стремоусов вже сказав правдиву ціль цих дій – задля проведення “референдуму”.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-05_210854.jpg)
Викриття російської брехні від «Infocrime_Kherson» також можна читати у Facebook і Telegram.
До моніторингу входять такі ресурси:
Telegram-канали – “Херсонская народная республика”, “ВГА Херсонской области”, “Херсонский Вестник”, “Главное в Херсоне”, “Херсон.ру”, “Каховский Городской Быт”.
Сайти – “Херсон лайф”, “Новости Херсонщины”.
Телеканал – ВТВ+
Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та виданням МІСТ і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.