Художниця-наївістка може стати «Почесною громадянкою міста Херсона»

Художниця-наївістка може стати «Почесною громадянкою міста Херсона»
12 / 08 / 2020

Депутати міської ради планують розглянути питання про присвоєння Олені Рибальченко звання «Почесний громадянин міста Херсона» за особистий внесок у розвиток української культури і Херсона як мистецького краю.

Про це йдеться у проекті рішення, розміщеному на сайті міської ради.

Подання на присвоєння звання надійшли від громадської організації «Центр культурного розвитку «Тотем», колективу централізованої бібліотечної системи, Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка, громадської організації «Херсонське обласне бібліотечне товариство».

Олена Павлівна Рибальченко народилась у 1928 році в Павлограді. Понад 30 років жила в Харкові, працювала на місцевому станко-будівельному заводі.
Малює Олена, відколи себе пам'ятає. У 1984 році вийшла на пенсію і переїхала до Херсона.

Під час ремонту в квартирі, фарбами, які були під рукою, намалювала першу картину. Потім Олена Павлівна починає писати сюжети на картоні олією. Малює вона без мистецьких університетів за плечима і її стиль - наївний реалізм.

У такій техніці творили Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко, але роботи Рибальченко мають свою особливість - на сюжетних картинах зображене українське село, з його мальовничими краєвидами й колоритними людьми. А ще художниця малює пісні, у буквальному сенсі, ілюструючи зміст фольклорних пісенних перлин.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости