Хто такий Ігор Садохін і чому його називають винуватцем захоплення Херсонщини?

Хто такий Ігор Садохін і чому його називають винуватцем захоплення Херсонщини?
19 июня

Наступного дня після захоплення росіянами Херсона в українських медіа з'явилася інформація, що у Чернівцях затримано помічника начальника УСБУ в Херсонській області, керівника антитерористичного центру (АТЦ) Ігоря Садохіна.

Начальника антитерористичного центру Херсонщини затримали за підозрою у державній зраді.

Ситуація тоді розвивалася динамічно, отож багато хто міг пропустити цю інформацію.

Чого згадали про Садохіна?

Днями колишній директор Центрального ринку Олександр Самойленко, якого дружба із Сергієм Шефіром занесла на посаду голови Херсонської облради, дав велике інтерв'ю, в якому заявив:

«Зараз ми вже також знаємо про затримання помічника начальника Херсонського УСБУ - начальника Антитерористичного центру Ігоря Садохіна, який працював на ворога. Вважається, що саме він видав ворогу сітку мінних полів і координував дії російської авіації, коли супроводжував колону херсонського СБУ в евакуацію. Його було затримано ще в березні. І після проведеної перевірки, так розумію, Президент України звільнив із посади і керівника СБУ у Херсонській області Сергія Криворучка та позбавив його генеральського звання»

Оцей зворот про «зараз» зіграв злий жарт, і багато українських медіа випустили новину із заголовками, що «вперше озвучено прізвище зрадника у структурах СБУ».

Не обійшлося і без Арестовича, який повідомив, що «швидке захоплення російськими окупантами Херсонської області сталося через зраду співробітника СБУ Ігоря Садохіна».

Арестович зазначив, що таку інформацію надав голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко. Завербований спецслужбами РФ Садохін працював "або помічником голови СБУ області, або його заступником".

Що насправді відомо про Садохіна і його зраду?

Ігор Садохін багато років входив в пул губернаторів Херсонщини. Особливо дружніми у нього були стосунки із головами ОДА та їх заступниками, які зловживали алкоголем.

Ігор Юрійович Садохін вмів та любив влаштовувати пиятики, тому відразу знайшов спільну мову з Андрієм Гордєєвим у 2016 році та Геннадієм Лагутою у 2021-му.

садохін ігор херсон

Кажуть, що той потік свідомості, який у перші тижні війни Гордєєв надиктував російській «журналістці» з «Нової газети», бу нічим іншим, як переказом байок від Садохіна.

Цей матеріал росіяни активно використовують у своїх ІПСО (інформаційно-психологічна операція) на Херсонщині.

Так само тісно і весело Садохін товаришував із Лагутою.

Товаришував тоді, коли вже давно був завербований росіянами.

Наразі наші джерела в СБУ не розкривають деталей слідства про час вербування, та і взагалі уникають подробиць, але дещо ми дізналися.

1. Садохін працював на російську розвідку декілька років, і відділ внутрішньої безпеки УСБУ у Херсонській області мав до нього питання.
2. Задавати ці питання ОВБшникам не дозволяли.
3. При цьому, був на непоганому рахунку у керівництва та колег.
4. Садохін жив досить таки непогано. Мав 4 чи 5 об'єктів нерухомості, незадовго до повномасштабного нападу Росії придбав дорогий автомобіль

За посадою Ігор Садохін мав доступ до усіх мобілізаційних та оборонних документів. Очевидно, що всі вони, а також зміст розмов із першими особами області швидко опинялися в руках росіян. І це дозволило росіянам у перші хвилини війни бити прицільно і йти вільними шляхами.

За словами нашого джерела в СБУ, коштувало це російським спецслужбам... нещасні 2 тис. доларів на місяць.

Затримання та що кажуть тепер

Затримали його, як ми вже писали у Чернівцях, що доволі дивно, адже більшість його колег, як виявилося, переїхали 24 лютого у інші міста. А історію, що Садохін під час евакуації наводив на колону херсонських СБУшників авіацію, скоріш за все, вигадали самі спецслужбовці, аби показати свою героїчність та жертовність.

Жоден співрозмовник МОСТа не підтвердив, що колону, у якій рухався і голова ОДА Геннадій Лагута, хтось переслідував.

Зрозуміло, що вину Садохіна має довести слідство і встановити суд, але вже зараз видно, що на нього намагаються повісити усіх собак - від «розмінування Чонгара» до непідриву Антонівського мосту.

І роблять це, очевидно, аби не показувати, хто ще, окрім Ігоря Юрійовича Садохіна має нести відповідальність за зраду, помилки та непрофесійність, які коштували тисяч життів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости