ХОДА нарешті поновила на посаді незаконно звільнену чиновницю

ХОДА нарешті поновила на посаді незаконно звільнену чиновницю
24 мая 2021 года.

Ірина Дробиш знову очолила управління освіти і науки облдержадміністрації.

Херсонська ОДА нарешті поновила з 24 травня незаконно звільнену начальницю управління освіти і науки ХОДА Ірину Дробиш.

- 21 травня був останній день на цій посаді призначеної замість мене Тетяни Юшко. Проте виконувати обов'язки начальника управління з 24 травня буде моя заступниця: я поки перебуватиму у відпустці, - прокоментувала "Новому дню" Ірина Дробиш.

Нагадаємо, що Херсонський окружний адміністративний суд 1 березня цього року визнав протизаконним і скасував розпорядження ексголови ХОДА Юрія Гусєва від 22 жовтня 2020 року про звільнення Ірини Дробиш, поновив її на посаді з 29 жовтня 2020 р. і зобов'язав виплатити їй середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі майже 94 тис. грн. У частині поновлення на посаді і виплаті зарплати у межах суми стягнення за 1 місяць рішення суду мало бути виконано негайно, не очікуючи набрання ним законної сили.

Ще в березні Ірині Дробиш видали виконавчі листи, але ХОДА не поспішала виконувати рішення суду.

Ірина Дробиш ще на початку 2020 року виграла конкурс і була призначена на посаду начальника управління освіти і науки ХОДА. Проте її кандидатура не сподобалась тодішньому керівництву облдержадміністрації і її вирішили замінити на більш "зговірливого" посадовця.

Формально підставою для відсторонення Дробиш стала подана нею заява про звільнення за згодою сторін з 22 вересня. Проте її звільнили лише з 29 жовтня.

Суд визнав такі дії тодішнього голови ХОДА Юрія Гусєва незаконними, "оскільки вказана в його розпорядженні дата звільнення не була погоджена між працівником та роботодавцем, що свідчить про відсутність угоди сторін щодо звільнення". До того ж, на момент свого звільнення Ірина Дробиш ще й перебувала на лікарняному.

Станом на ранок 24 травня в Єдиному державному реєстрі декларацій була відсутня декларація Тетяни Юшко "після звільнення". Натомість 19 травня вона задекларувала суттєві зміни в своєму майновому стані у вигляді отриманого 14 травня в одному з банків кредиту в 183 тис. грн.

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости