Херсонців запрошують створити "маленьку Голландію"


30 октября 2018 года.

У Херсонському державному аграрному університеті до 17 листопада триває збір цибулин тюльпанів, а також крокусів і нарцисів. Долучитися запрошують усіх, хто хоче підтримати створення колекції тюльпанів у дендропарку навчального закладу.

Друга половина осені - сприятливий час для того, щоб висаджувати цибулеві рослини, зокрема тюльпани й інші весняні квіти. Тому зараз у ХДАУ готуються до створення "тюльпанової плантації": під цибулеві відводять ділянки у дендропарку. Він є популярним місцем відпочинку не лише серед студентів і викладачів, а й інших городян, сюди часто приходять з дітьми.

"Частину цибулин ми придбаємо самі. Втім, долучитися до акції "Подаруй квітку дендропарку Херсонського державного аграрного університету" запрошуємо також усіх, хто бажає: студентів, викладачів, школярів і їхніх вчителів, а також інших херсонців, - говорить декан агрономічного факультету ХДАУ Іван Мринський. - Дендропарк займає близько 8 гектарів, тож навіть якщо ми назбираємо три мішки цибулин, зайвим цей посадковий матеріал не буде".

Тих, хто вирішить зробити свій внесок у створення в Херсоні "маленької Голландії", просять по можливості вказувати колір майбутніх тюльпанів, щоб сформувати клумби. Проте якщо колір невідомий - не страшно: такі цибулини висадять разом на одній ділянці, яка буде радувати своїм розмаїттям.

На початку цього року в дендропарку уже висаджувати квіти із заздалегідь пророщених цибулин - тюльпани зацвіли навесні. Що ж стосується цибулин, висаджених у грунт восени, то вони мають усі шанси добре перезимувати. "Ризик завжди є, - відзначає Іван Миколайович. - Проте на Херсонщині рідко бувають надто суворі зими, які загрожують рослинам вимерзанням. На моїй пам'яті подібне було лише раз: років десять тому у дендропарку вимерзли нарциси. Але ми постійно поновлюємо колекцію".

Ті, хто хоче долучитися до збору посадкового матеріалу, можуть звертатися за телефонами: (050) 290-61-34 Ірина Григорівна, провідний агроном дендропарку; (050) 956-07-40 (Андрій); (099) 402-97-22 (Владислав).

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости