17 листопада Служба безпеки України повідомила про затримання на Херсонщині місцевого депутата від “ОПЗЖ”, який працював на Росію. Тоді ж ми зʼясували, що затриманим є депутат Корабельної райради Херсона Сергій Остапенко.
Він працював в Департаменті адміністративних послуг Херсонської міської ради.
Ще 18 листопада слідча суддя Шевченківського районного суду міста Києва відправила його в СІЗО до 22 грудня.
Але подробиць про цю людину і про те, в чому його підозрюють, було обмаль. Після публікації ухвали, зʼявилися деякі деталі.
Слідчий СБУ зʼясував, що Остапенко добровільно зайняв посаду «временно исполняющего обязанности оперуполномоченного отделения по борьбе с экономическими преступлениями Днепровского городского отдела полиции Главного управления МВД Херсонской области».
Працював він на цій посаді з 6 липня по 19 серпня 2022 року, про що навіть зберіг довідку.
В судовому документі вказано, що у слідства є документи, в яких містяться списки співробітників «Днепровского ГОП ГУ МВД Херсонской области». Зокрема там є у документ «Отчет ОП «Днепровский» УМВД по городу Херсону ГУ МВД Херсонской области», в кому відображено інформацію про тих осіб, які отримали чи не отримали паспорти рф, де у пункті 10 міститься прізвище Остапенка.
Також у слідства є документ під назвою «График служебной загрузки смены Днепровского ОП СС 18.08.2022 по 25.08.2022», де у графі «оур» наявні записи «Остапенко».
Окрім того, сам Сергій Остапенко зберіг купу доказів проти себе.
В його Айфоні СБУшники знайшли фотографію службового посвідчення видане так званим «Главное управление МВД Херсонской области» на ім`я Сергія Остапенка.
Також там знайшли фото російських рублів та зображенн “особи чоловічої статі в окулярах, яка одягнена в бронежилет, на поясі з правого боку розміщена кобура, під правою рукою тримає папку для документів, через плече з лівого боку розміщені сумка та кий”.
Судячи з фото Остапенка, цим більярдистом в окулярах міг бути саме він.
Не почистив він і месенджери. У другому телефоні Остапенка знайшли переписку щодо обстановки, в Херсоні та “обговорення встановлення місце перебування особи чоловічої статі”.
В судовій ухвалі йдеться про те, що Остапенко, перебуваючи на вказаній посаді, “виконував рішення окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації державою-агресором частини території України”. Які саме не уточнюють.
Але найцікавіше те, що Остапенка затримали після того, як він 16 листопада сам прийшов до правоохоронців.
Адвоката в суді заявила, що він добровільно звернувся до правоохоронного органу з метою передачі зібраної ним інформації щодо протиправної діяльності окупаційної влади.
Вона також додала, що Остапенко жодної шкоди громадянам України не завдав.
Підозрюваний підтримав позицію захисника, просив не обирати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але суд вирішив відправити його до СІЗО.