Херсонський журналіст розпалює міжнаціональну ворожнечу

Херсонський журналіст розпалює міжнаціональну ворожнечу
27 февраля 2019 года.

26 лютого у Херсоні, до п'ятої річниці окупації Росією Криму, пройшов флешмоб з відповідними закликами до РФ. На флешмобі кожен, хто розділяв погляди організаторів, міг приєднатися до заходу зі своїми вимогами. Здавалося б на п'ятий рік війни, жертвами якої стали тисячі людських доль, подібні акції мають сприйматися суспільством з розумінням і підтримкою . так мало б бути, але ... Як ми бачимо, не в цьому випадку, коли журналіста з середини з'їдає власна жовч від ненависті до подій що відбуваються і неможливості висловити відкрито свою позицію. Для цього існують спеціальні прийоми, користуючись якими можна викривити суть події завдяки застосуванню прийому маніпуляції у заголовку статті з свідомим бажанням викликати зворотну реакцію читача.

Такими заголовками досить легко спровокувати читача на певні дії, через саму реакцію на заголовок. 26 лютого, інтернет-ЗМІ «Херсон Daily» опублікувало статтю, про проведений захід із заголовком: «В Херсоне требовали создать крымско-татарскую автономию». Людям, які обізнані у медіа-сфері, цілком зрозуміло, що опублікований матеріал з конкретним заголовком є провокацією, оскільки не відповідає тексту статті. Така назва стала провокативною для херсонців, оскільки несе зовсім інший зміст. Її можна зрозуміти, перефразуючи так: «Кримські татари вимагали створити автономію кримських татар в Херсоні». Власне кажучи читач сприйняв нібито кримські татари вимагали на території Херсону створити кримськотатарську національну автономію, про що показово видно з коментарів. Подробиць про цей меседж, що стосується «автономії» автор у статті не наводить, маніпулюючи інформацією і використовуючи її в іншому ключі. Досить дивно, що автор з події яка відбулась, виокремив саме автономію за головний фокус статі.

Скрін з сайту www.khersondaily.com

Херсонці ж звичайно повелись на провокацію «Херсон Daily», що і не є дивним та різко і критично прокоментували у соціальній мережі Facebook посилання на цей матеріал.

«Ще одні цигани, хочуть шмат від України відірвати?!» - дописав Дмитро Семен

«Мне кажется Херсон нужно полить святой водой, молиться и провести обряд ексорцизма... И выгнать бесов которые мутят воду в городе. Бл доиграются будет Вам Донбасс-2» - дописав Віталій Чабанов

«Шо отвоюете в Крыму, то и ваше. А тут только по еблету.» - Антон Бутрім

«Есть Крым, почему там не митингуете?» - Андрій Верн

«Надо Было Крым не отдавать или там оставаться! ещё блядь ихней общины нам тут не хватало! ещё и автономной!самые умные или самые несчастные!?» - Артем Юдін

 

Судячи із коментарів, коментатори повелись на маніпуляцію «Херсон Daily» і розцінили заголовок, таким, що стосується Херсону, як центру автономії.

Копіпаст цієї статті зробило і інше регіональне інтернет-видання "Херсон online".

Скрін з сайту www.khersonline.net

Цілком очевидно, що автору вдається розпочати дискусію, яка спонукає читачів цього матеріалу до виразу відкритої ненависті до кримських татар та дискредитації всієї акції, яка несла в собі зовсім інші посили. Слід зауважити, що подібна інформаційна війна на території Херсонщини була розпочата ще у 2014 році за кураторством російських спецслужб. Тоді у інформаційному просторі розганявся такий же меседж. Мова ж насправді йде про Національну автономію кримських татар на території АР Крим, яка зараз тимчасово окупована. На території Херсонської області не планується створення ніякої автономії, усі плітки, які розповсюджуються у подібному ключі є темниками ФСБ РФ.

Викликає великий інтерес і подача матеріалу інтернет-ЗМІ «Херсон Daily», в якій автор «День кримського спротиву російській окупації» називає «по случаю», кількість людей, які взяли участь вимірює «десятками» а слово «крымскотатарские» кілька разів вперто пише через дефіс, саме так, як це «рекомендують» робити російські темники з інформаційної війни.

Подібні маніпулятивні заголовки провокують у суспільстві збудження нездорових настроїв і як результат, розпал міжнаціональної ворожнечі, до того ж у прикордонному районі, який межує з окупованою територією.

Голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов вважає, що це свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і тому відкрито звертається до правоохоронних органів перевірити цю інформацію на предмет спроби розпалити міжнаціональну ворожнечу в Херсонський області.

У 2018 році ГО "Інститут масової інформації" провів дослідження і виявив, що кожна 20 новина в регіональних інтернет-ЗМІ містить маніпуляції в заголовку, а саме невідповідність заголовка тексту для того аби підвищити кількість заходів на сайт. Хто знає ким та для чого ще можуть використовуватись маніпуляції ЗМІ у час війни в Україні. Розповсюдження інформаційного фейкового шлаку порушує національну безпеку країни та підриває її авторитет на міжнародній арені.

Саме зараз питання надання Криму статусу Національної автономії кримських татар широко обговорюється у законодавчих колах, зокрема з такою ініціативою нещодавно виступив президент України Петро Порошенко у ВРУ, робота з прийняття такого важливого рішення на шляху до деокупації Криму обговорюється і на Міжнародній арені.

В період інформаційної війни читач має бути уважним та в деякій мірі медіаграмотним, аби відрізнити маніпуляцію від достовірної інформації.

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости