Херсонський Водоканал запустив «міні-завод» з виробництва гіпохлориту натрію

Херсонський Водоканал запустив «міні-завод» з виробництва гіпохлориту натрію
25 февраля

24 лютого 2021 року в Херсоні, на насосній станції водопроводу №4, стартувало виробництво гіпохлориту натрію - реагенту, яким дезінфікують воду перед наданням у комунальну мережу водопроводу. Обладнання із виробництва гіпохлориту натрію було придбано завдяки співпраці з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія» в рамках реалізації проєкту «Безпечна вода для Херсона», який став переможцем в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією по міжнародному співробітництву та розвитку (SlovakAid).

Фахівцями дільниці «Водозабір-2» за підтримки провідних спеціалістів Водоканалу було оперативно та професійно виконано монтаж, пусконалагоджувальні роботи та безпосередньо запуск власного міні-заводу, який дозволить забезпечити дезінфікуючим реагентом найбільшу насосну станцію міста, яка забезпечує водою мешканців Таврійського та частково Дніпровського районів.
Подія відбулась завдяки перемозі спільного проєкту МКП «ВУВКГ м.Херсона» з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія», що дозволило Херсонському Водоканалу першому в Україні отримати 100 000 євро грантових коштів на реалізацію «твердого проєкту».

Народний депутат України Павло ПАВЛІШ, заступник голови ХОДА Вадим ЧАБАН, міський голова Ігор КОЛИХАЄВ, депутати міської ради, представники державних установ та громадськості, херсонські ЗМІ ознайомились та проінспектували роботу електролізного устаткування на насосній станції. У презентації в онлайн-режимі взяли участь директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь та представники Асоціації водоканалів Словаччини.

На насосній станції водопроводу №4, розташованій у сел.Текстильному, відтепер працює міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію, сировиною для якого є звичайна кухонна сіль. Сіль розчиняють у воді певної температури, після чого через неї пропускають електричну напругу. Результатом хімічної реакції є гіпохлорит натрію, який акумулюється у спеціальних ємностях для зберігання, та водень, який вивільнюється в атмосферу.
Виробництво не завдає шкоди ні працівникам, ні довкіллю. Лінія максимально автоматизована та потребує втручання оператора тільки на етапі завантаження солі. Сучасне виробниче обладнання не потребує частої заміни електродів, ресурс роботи яких становить 15 років, що зменшує амортизаційні витрати.

За якістю, окислювальною здатністю та терміном зберігання гіпохлорит натрію власного виробництва суттєво перевершує покупний реагент. Так, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний при транспортуванні та зберіганні протягом місяця втрачає до п'яти відсотків своєї концентрації.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости