Херсонський трудовий архів недофінансований на 2021 рік: які причини

Херсонський трудовий архів недофінансований на 2021 рік: які причини
28 ноября 2020 года.

Херсонський трудовий архів недофінансований на 2021 рік на 600 тисяч гривень.

Про це у коментарі Суспільному розказав директор архіву Михайло Прокопчук.

У Херсонському трудовому архіві зараз зберігаються особові справи працівників ліквідованих підприємств. Їх тут понад 80 тисяч. Голова ради арбітражних керуючих Херсонського регіону Олексій Глуховський говорить - його співпраця з трудовим архівом розпочалася під час ліквідації комбайнового заводу:

"Підприємство обліковувало досить великий архів, він нараховував понад 15 тисяч особистих справ. Колишні працівники зіткнулися з проблемою отримання довідок для пенсійного фонду для нарахування пенсій за їх працю".

В одній з кімнат зберігаються особові справи працівників суднобудівного заводу, - розповіла архівістка Херсонського трудового архіву Ірина Васильєва:

"По суднобудівному заводу у нас 23 тисячі документів. Це найбільше підприємство, яке було ліквідоване. Дуже багато заяв іде навіть не з нашої держави, а з інших країн. З пенсійного фонду Росії дуже багато. Найбільше - це зарплата і трудовий стаж".

За словами директора трудового архіву Михайла Прокопчука, із такою кількістю документів має працювати 7 архівістів, а їх тут 4. Тому працівники не встигають опрацьовувати всі запити:

"Фінансування на наступний рік - ми просили 1 млн 700 тисяч, нам дали 1 млн 100 тисяч. 400 тисяч зарплати нам не дали, ні премій, нічого. Тому від загрозою на сьогоднішній день робота архіву. Не знаю, чи будуть люди тут працювати чи ні".

Предстаник з громадського комітету підтримки економічних реформ Володимир Ідаятов говорить, що часто звертається до трудового архіву для досліджень:

"Я неодноразово сюди приходив і цікавився трудовим потенціалом, який у Херсоні створювався за всі роки. Це працівники різних підприємств, справи яких зберігаються в архіві".

Директор архіву сказав, що планують шукати спільну мову з новим складом міської ради, яка має приступити до роботи 27 листопада.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости