Херсонський суд визнав правомірними дії Голопристанської РВК щодо виключення деяких кандидатур членів комісій


3 октября 2017 года.

20 вересня Херсонський окружний адміністративний суд визнав правомірними дії Голопристанської районної виборчої комісії щодо виключення деяких кандидатур членів комісій з політичного процесу. Таке рішення суд прийняв за позовом від ВО «Батьківщина» до Голопристанської РВК зі звинуваченнями в незаконності відхилення подань до складу Бехтерської сільської виборчої комісії.

19 вересня до суду надійшла позовна заява від Голопристанської районної організації ВО «Батьківщина» з позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльність Голопристанської РВК, а її рішення щодо подань на створення сільських виборчих комісій - незаконним.

Суд дійшов висновку що Голопристанська РВК правомірно відхилила кандидатури членів комісій Сергія Рудніченка та Валентини Рак. За наданими комісією доказами, стосовно Рудніченка було внесено подання для включення до складу Бехтерської сільської виборчої комісії від двох суб'єктів виборчого процесу - ВО «Батьківщина» та «БПП «Солідарність». Крім того, Рак стверджує, що не писала жодних заяв для роботи від політичної партії ВО «Батьківщина», попри те що представники вищезгаданої партії віднесли до Голопристанської РВК подання і заяву ніби-то написану від руки Рак.

Суд не вбачає в діях Голопристанської РВК порушень Закону України «Про місцеві вибори». Суд не прийняв до уваги твердження представника позивача про те, що відповідач повинен був включити до складу всіх кандидатів від Голопристанської районної організації «ВО «Батьківщина», а вже потім вирішувати питання про виключення даних осіб зі складу виборчої комісії.

За словами голови Голопристанської РВК Ольги Саморфельд, порушень з боку комісії не було.

«Ми поїхали на суд та повезли всі документи, які в нас є, що свідчать про відсутність порушень з нашого боку. Серед них була і заява Валентини Рак, яка приїхала до нашої комсії та власноруч написала, що не давала жодної згоди працювати у виборчому процесі. Напередодні жеребкування ми обдзвонювали всіх людей, які були вказані в поданнях, уточнюючи інформацію. Вона висловилась категорично проти того, щоб працювати на виборах і вже зранку 15 вересня приїхала до нашої комісії й написала заяву. Також ми виявили подання на пана Рудніченка і від партії ВО «Батьківщина», і від партії «БПП «Солідарність». За законом ми мали цю кандидатуру взагалі прибрати з виборчого процесу. Всі ці документи у нас були на руках, ми представили їх на розгляд суду, який прийняв рішення на нашу користь», - зазначила вона.

Натомість голова районної організації ВО «Батьківщина» Андрій Загороднюк відмовився дати коментар.

Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України «Про місцеві вибори», громадянин України може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів. Згідно з частиною 10 статті 22 того ж документу, подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії вноситься до відповідної виборчої комісії за підписом керівника місцевої організації партії із додатками, серед яких - власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу територіальної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, згоду виконувати посадові обов'язки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії, про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим суб'єктам подання на відповідних виборах та з обов'язковим зазначенням відомостей про засоби зв'язку (контактний телефон).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости