Херсонський суд продовжив арешт "депутату" з Євпаторії

Херсонський суд продовжив арешт
1 июня 2018 года.

Вчора, 31 травня, у Херсоні відбулося судове засідання у справі «депутата» так званої Євпаторійської міської ради окупованого Росією Криму Сергія Осьмініна. Херсонський міський суд задовільнив клопотання слідства щодо продовження до Осьмініна запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ще на 60 діб.

Суд мав відбутися позавчора, 30 травня. Однак адвокат Осьмініна Павло Черненко заявив про відвід слідчого судді Дмитра Гонтара. Заяву про відвід розглянула слідчий суддя Галина Радченко. Заслухавши доводи сторін, Радченко відмовила у клопотанні про відвід і повернула справу на розгляд судді Гонтарю.

Сторона обвинувачення мотивувала продовження терміну тримання під вартою проведенням портретної експертизи, яку суд призначив раніше на прохання слідства. Експертизу проводить Миколаївський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України. У зв'язку з завантаженістю експертів, процедура не може бути виконана до закінчення попередньо встановленого терміну тримання під вартою.

Нагадаємо, експертиза має дати відповідь, чи зафіксований Сергій Осьмінін на відеоматеріалах, які надані слідством на підтвердження участі Осьмініна у діяльності незаконного органу під назвою «Євпаторійська міська рада» в окупованому Росією Криму.

Як повідомляв «День», Сергій Осьмінін, екс-депутат міської ради Євпаторії від Партії регіонів, директор ТОВ «Машсервіс», був затриманий співробітниками управління СБУ в АР Крим в ніч на 3 квітня на адмінмежі з окупованим Росією Кримом на КПВВ «Чаплинка».

Осьмінін підозрюється у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 2 ст. 110 КК України). Українські спецслужби встановили, що Осьмінін у березні 2014 року брав участь у протиправній діяльності так званої самооборони Криму. У вересні 2014 року під час місцевих «виборів» фігурант справи був обраний депутатом від політичної партії «Единая Россия» до так званої Євпаторійської міської ради, створеної окупаційною владою. Відомості про цей факт є у вільному доступі на сайті «Євпаторійської міської ради».

В СБУ наполягають, що Осьмінін усвідомлював, що вказані вибори, так само як діяльність політичних партій, зареєстрованих згідно законодавства Російської Федерації, є незаконними, а участь в них жителів АР Крим із числа громадян України дозволить органам окупаційної влади легітимізувати своє перебування на вказаній території, вибудувати систему управління окупованими територіями, створити вигляд законності їх дій на міжнародній арені, унеможливити державне управління та місцеве самоврядування згідно законодавства України і сприяти визнанню переходу АР Крим під владу Російської Федерації, тобто буде сприяти зміні меж території України та її державного кордону на порушення порядку, встановленому Конституцією України без проведення всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, 6 квітня Херсонський міський суд обрав Осьмініну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости