Херсонський сайт із проросійською риторикою поширив фейк про місцевого журналіста

Херсонський сайт із проросійською риторикою поширив фейк про місцевого журналіста
19 мая 2021 года.

Сайт «Надднепрянка», відомий своєю проросійською риторикою, опублікував новину про те, що херсонський журналіст, кореспондент видання «Депо» В'ячеслав Гусаков звинуватив військового комісара Херсонського гарнізону Олександра Зіньковського в підтримці російського наративу святкування 9 травня. І через це, нібито, Зіньковському може загрожувати звільнення.

Про це повідомляють на сторінці проєкту Infocrime_Херсон у Фейсбук.

Напередодні Гусаков опублікував матеріал зі скріном з фейсбук-сторінки російського сайту РІА.Новини, де транслювали парад у Росії на 9 травня. Під ним - лайк Олександра Зіньковського. Де починаються фейки та маніпуляції? Прямо із заголовку.

зиньковский

Офіційної Інформації про те, що Зіньковського звільняють з роботи через цей лайк, немає. Маніпулюють автори «Надднепряночки» і звичними для російської пропаганди акцентами на тому, що Facebook - американська соцмережа, а активісти - грантоїди.

Новина також містить фейк про те, що сам Гусаков начебто ухилявся від призову, а також - оціночні судження щодо зовнішності дружини В'ячеслава Гусакова.

«Я навіть не знаю, що тут коментувати. Цікаво тільки, звідки Олег Грушко, а наскільки я знаю, він автор на цьому сайті, має інформацію про те, хто та де служив чи не служив? Якщо вже на те пішло, я не отримував ніяких документів з військкомату, бо давно непридатний до військової служби за станом здоров'я», - прокоментував Гусаков аналітикам проєкту Infocrime у Херсоні.

Він також додав, що новина була взята з іншого ресурсу (Херсон Newscity), про що вказано у тексті.

зиньковский

Сайт «Надднепрянка» - типовий ресурс, який використовують для вкидування фейків та проросійських наративів. Він є анонімним ресурсом, адже не має ані розділу з інформацією про засновників, керівництво та журналістів, ані якихось контактних даних, окрім емейлу.

Читачам слід пам'ятати, що анонімні сайти - вкрай ненадійне джерело інформації.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости