Херсонський офіс U-LEAD відкрив двері для громад


19 февраля 2020 года.

Громади Херсонської області відзвітували про власні досягнення за останні роки - у когось є ЦНАП чи амбулаторія, а хтось створив місцеву пожежну команду.

У Херсонському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» 18 лютого відбувся День відкритих дверей. Встаннє такий захід проводили ще у 2017 році. Керівниця офісу Оксана Силюкова презентувала команду фахівців Херсонського «U-LEAD.

Голови громад та їх заступники полілилися досягнення власних громад. Так, заступник голови Кочубєївської ОТГ Наталя Щербань розповіла про складнощі, які виникали на шляху громади. Бо саме Кочубєївчани об'єдналися першими у Херсонській області. Наразі в Кочубіївці є власний ЦНАП, до якого приїжджають навіть з Кривого Рогу.

Представниця Зеленопідської ОТГ розповіла місцеву пожежну команду та Центр безпеки, за досвідом створення яких вона їздила до Донецької області. А голова Станіславської громади Володимир Желуденко навіть анонсував фестиваль повітряних зміїв, який готують у громаді.

На зібрання також завітав перший заступник голови Херсонської обласної адміністрації Дмитро Бутрій. Він розповів про проблеми з нестачею фахівців у громадах.

«Доволі часто мені кажуть «Ми хочемо створити громаду», - каже Дмитро Бутрій. - Тоді я питаю - чи є у вас потрібні фахівці? Ось, наприклад, економіст. А вони вважають, що можна посадити на посаду економіста жіночку, яка колись працювала сільським бухгалтером. Ні, так нічого не вийде. Наразі ми залучаємо спеціалістів до роботи в ОТГ, але їх усе одно не вистачає.»

Заступник голови ОДА розповів про запланований на цей рік капітальний ремонт 4-х та будівництво 2-х нових шкіл. Планують приділити увагу і дитячим садкам (4 побудують, 2 - відремонтують), також спорудять 20 амбулаторій, 3 бібліотеки для громад, 4 стадіони. Також анонсовано ремонт 127,5 кілометрів доріг. Дмитро Бутрій зазначив: проєкти потребують великих інвестицій, тому на реалізацію усіх може просто не вистачити коштів.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости