Колекцію картин і ікон повернули до херсонської Школи гуманітарної праці, де ці витвори мистецтва зберігалися до російської окупації міста.
Про це розповів в Фейсбуці директор закладу Артем Кіяновський.
За його словами, картини і ікони колекціонувалися з метою естетичного виховання учнів.
«Тогорічні страшні події в історії нашого рідного міста зачепили й ШГП: під час окупації, відмовившись від співпраці із загарбниками, ми втратили всі будівлі Школи; самопроголошені “керівники” вчинили справжню культурну наругу над головним корпусом (вул. Молодіжна, 33), на початку листопада планували, тікаючи, викрасти всі картини та ікони… Вони встигли пограбувати “непокірний” заклад — нахабно й по-варварськи. Проте завдяки швидкому контрнаступу ЗСУ, ефективним деокупаційним заходам та оперативним діям правоохоронців удалося вчасно виявити в місті й згодом повернути до стін ШГП наші художні цінності», – пише Артем Кіяновський.
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/334536305_611046227529013_5399832887868925432_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/323897627_717866536653414_1991223943498136138_n-1024x683.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/328679432_874385450314059_1896959314957827084_n-1024x683.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/328943370_1249041592399283_1925254824857647227_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/328954803_942336350238523_3340404462925864912_n-736x1024.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329188964_6056359514444570_1707752859735211417_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329369174_737613298012234_4044811968535453337_n.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329770361_511721404371208_5134860739495255098_n-1024x535.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329877365_1678421916005205_6252215094100405016_n-1024x683.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329884433_1235952274020923_6880430323219600502_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329941539_1901825906824262_7263048105198512823_n-1024x683.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329951776_785557873131220_8446273575347734559_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/329955022_2336672883173871_5278864984916683848_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330006718_1320094938831746_3130500052840708536_n-1024x1024.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330007010_1246752832904972_5121385491642770730_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330106235_738282168011852_1726414081040717630_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330170253_1373294270140435_3684632572393171217_n-647x1024.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330199010_3440986619450483_2402744085989698527_n-1024x1024.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/330834441_171240505693717_5071386401370865658_n-1010x1024.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/331557862_167514702755071_6114857417148869517_n-1024x683.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/332787895_944963196692241_3362579420167994631_n-1024x768.jpg)
![](https://most.ks.ua/wp-content/uploads/2023/03/333537092_679405757274641_7650129619958720875_n-1024x683.jpg)
Нагадаємо, росіяни викрали 80% колекції з фонду Херсонського художнього музею ім. Шовкуненка.