Підконтрольний російським окупантам херсонський телеканал «Таврія» розміщує на своїх ресурсах рекламу контрактної служби в окупаційній армії.
В ефірі, на сайті і в Телеграм-каналі «Таврії» розміщений ролик, який рекламує службу за контрактом в російські армії.
Основна ідея ролику – вступати до лав російської окупаційної армії треба задля того, щоб відчути себе «справжнім чоловіком». Тобто, окупанти «вийняли з нафталіну» і експлуатують давній радянський стереотип «не служив в армії – не чоловік». Також обіцяють грошове забезпечення в розмірі від 204 тис. рублів на місяць, напевне, розраховуючи на те, що чей чинник стане вирішальним на окупованих територіях, де сказати про економічну ситуацію, що вона – жахлива – не сказати нічого.
Але цього разу йдеться не просто про строкову чи контрактну службу, а про агітацію мешканців окупованої території вступати до окупантської армії. Тобто, пропонують ставити «гарматним м’ясом».
А у разі потрапляння в полон мешканець окупованої території, який став солдатом армії РФ, не має права бути обміняним, бо навіть якщо отримав паспорт країни-агресора, лишається громадянином України, бо не виходив з українського громадянства за процедурою, передбаченою нашим законодавством. Така людина з точки зору українського законодавства буде кримінальним злочинцем і відбуватиме покарання в українських місцях позбавлення волі.
До того ж призов мирних громадян України з окупованих Росією територій суперечить Статті 51 Четвертої Женевської конвенції.
Ця стаття конвенції стверджує, що «держава-окупант не може примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах», а також «не дозволяється будь-який тиск чи пропаганда, спрямовані на забезпечення добровільного вступу на службу». «Захищені особи» – це цивільні мешканці окупованих територій.
Згідно з нормами міжнародного права, будь-яке зарахування цивільних українців до російських збройних сил буде вважатися порушенням статті 51 Четвертої Женевської конвенції.
Нагадаємо, росіяни кадрами із зруйнованого ними Бахмута ілюструють розповіді про «українські злочини» в Херсоні.