11 квітня Херсонський міський суд виніс вирок мешканцю Херсона Олегу Субботіну, який пішов працювати до окупантів.
Вирок опубліковано на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Слідство довело, що у червні 2022 року Субботін добровільно обійняв посаду так званого експерта відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень у незаконно створеному експертно-криміналістичному центрі Херсонської області.
На цій посаді чоловік проводив експертні дослідження, за результатами яких готував відповідні висновки експертиз.
Факт співпраці Субботіна з окупантами підтвердили й свідки. Зокрема, один зі свідків, який теж працював в окупаційному органі розповів, що там працював і Субботін. За свою роботу вони отримували заробітну плату готівкою в рублях.
За це Олега Субботіна заочно визнали винним за ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначили 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Напередодні деокупації він виїхав на лівобережжя Херсонщини, де продовжує працювати на окупантів.
Відомо, що у 2020 році Субботін балотувався до Суворовської (Центральна, – МОСТ) районної ради у Херсоні. Раніше він працював у Херсонському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС, але до 2012 року пішов на пенсію.
Раніше повідомлялось, що від початку року було відкрито 131 кримінальне правопорушення проти основ національної безпеки України, які були скоєні на території Херсонської області.