Херсонський феодалізм: Як люди Мангера потрапляють у владу вже при Зеленському

Херсонський феодалізм: Як люди Мангера потрапляють у владу вже при Зеленському
2 ноября

У Херсонській області новий голова обласної адміністрації. Прізвище для ЗМІ нове, зв'язки старі - із замовниками вбивства Катерини Гандзюк.

Новий голова Херсонської ОДА - Геннадій Лагута, представник партії "Нам тут жити". Замінив Лагута на посаді Сергія Козиря - представника "Слуги народу".

Кадрові зміни відбулись за менш ніж тиждень до виборів народних депутатів на 184 окрузі. У депутати йшли і Геннадій Лагута, і Сергій Козир. І за даними закритих опитувань, перемогу, скоріш за все, отримав би саме Лагута.

Фінансував Лагуту керівник партії "Нам тут жити" і міський голова Херсона Ігор Колихаєв.

Проте тиждень тому в ЗМІ просочилась інформація про нібито договір між Колихаєвим та командою Зеленського - кандидат Колихаєва Лагута припиняє роботу свого штабу, віддаючи перемогу кандидату від президента Сергію Козирю. Взамін Лагута отримує посаду голови Херсонської облдержадміністрації. Так область опиняється в руках Ігоря Колихаєва, який де-факто є власником безлічі земельних ділянок на Херсонщині, має свій фермерський бізнес, який побудований на копійчаній оренді землі, що належить Академії аграрних наук, і по суті є місцевим феодалом.

Колихаєв настільки свій у Херсонському кримінально-владному серпентарії, що досі підтримує тісні зв'язки з підозрюваним у справі вбивства Каті Гандзюк Владиславом Мангером. Нагадаю, що за рік в СІЗО в Мангера щотижня стає все менше і менше друзів. По суті з ним майже нікого не лишилось. І це логічно. Ніхто не хоче дружити з вбивцею, який дав команду вилити на дівчину літр кислоти, і який досі не може зробити чоловічий вчинок - визнати провину і здати суду своїх спільників.

1

Владислав Мангер нагороджує Ігоря Колихаєва Почесною відзнакою Херсонської обласної ради "За заслуги перед Херсонщиною"

3

Владислав Мангер та Ігор Колихаєв спільно відвідують Херсонський онкологічний диспансер, лютий 2020 року

Здавалося б, нічого дивного - Херсонщиною завжди керували представники організованих злочинних угруповань та місцеві феодали. Симбіоз кримінала та влади 3 роки тому вбив Катерину Гандзюк та організував серію інших нападів на місцевих громадських активістів.

Але ж у нас настали нові часи. Часи молодої команди Володимира Зеленського.

Представляти нового очільника ОДА Лагуту в Херсон приїхав заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко та керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

4

Просто у приміщенні ОДА і вони, і вже новий "губернатор" Геннадій Лагута агітували присутніх підтримати на виборах Сергія Козиря.

Цікаво й те, що Арахамія, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу, фактично підтвердив, що Колихаєв дійсно домовився з президентом України Володимиром Зеленським про обмін крісла голови ОДА на перемогу кандидата від "Слуги народу" на виборах.

"Ну а з ким домовлятися, як не з мером. За нього, якщо не помиляюся, проголосували 55% херсонців", - заявив Давид Арахамія.

До речі, два з половиною роки тому я особисто зустрічався з Давидом Арахамією. І тоді майбутній керівник фракції запевняв, що "Зеленський не віддасть Херсонщину в руки феодалів". Впевнений, Давид не буде проти оприлюднення такої яскравої обіцянки.

І от вчора Херсонську область передали фактично в руки феодалу - діючому міському голові Ігорю Колихаєву.

Ігор Колихаєв, насправді, не просто мер Херсона. Через зв'язки із Аваковим та вищим керівництвом Нацполіції, він контролював і досі частково контролює поліцію Херсонщини, а зміщеного декілька днів тому керівника ГУНП у Херсонській області Олександра Прокудіна прямо називали підлеглим Колихаєва.

Через зв'язки у поліції, владі і кримінальних колах, фактично і з'явився Колихаєв-бізнесмен. Без цих трьох складових, його успіх був би неможливим.

Арахамія підтвердив, що домовленості "Слуг народу" з Колихаєвим і справді були, і запевнив, що президент пішов на цей крок, бо Колихаєва немає в справі Гандзюк і "Слугам" невідомо про його зв'язки з Мангером.

І це дуже дивно.

Бо, по-перше, прізвище Ігоря Колихаєва у справі Гандзюк є.

Феодала Колихаєва згадують в одному з томів справи як близького товариша Владислава Мангера, який ймовірно допомагав йому фінансувати його діяльність.

3

Важливо зазначити: не існує ніяких даних, що Колихаєв мав стосунок саме до вбивства Катерини Гандзюк. Стверджувати це абсолютно не можна. Колихаєв мав стосунок до Владислава Мангера. І найважливіше, що не просто мав. А досі має. Навіть після офіційних звинувачень Мангера в організації жахливого вбивства Катерини.

По-друге, не знати про зв'язки діючого мера та Мангера в принципі неможливо, якщо хоч трохи цікавишся розкладами у Херсонській міській раді. Адже вся команда Колихаєва складається з людей Мангера.
Наприклад, колишній керівник апарату обласної ради часів Мангера Максим Кондратенко, який раніше працював під керівництвом Мангера в Державній інспекції сільського господарства Одеської області. Нині Кондратенко займає посаду керуючого справами виконавчого комітету міської ради. Це раз.

Також з команди Мангера до команди Колихаєва перейшла Оксана Рукавішнікова, яка зараз є заступником міського голови. Це два.

Те ж саме стосується прес-секретаря Мангера Галини Ляшевської, яка, за моєю інформацією, досі працює на Мангера, і в той же час є радником Колихаєва з інформаційної роботи. Це три.

Ще один заступник Ігоря Колихаєва - Сергій Циганок - колишній обласний прокурор, який особисто поставив візу під фальшивою підозрою затриманому "стрілочнику" Миколі Новікову. Це чотири.

На місцевих виборах від партії Колихаєва "Нам тут жити" до міської ради збирався балотуватися адвокат Мангера Андрій Мурашкін, який має тісні зв'язки і з ймовірним організатором вбивства Катерини Гандзюк - Олексієм Левіним. Про зв'язки адвоката з херсонським криміналом навіть є розслідування Радіо Свобода. Це п'ять.

Помічником нардепа Ігоря Колихаєва був Сергій Плачков, який тепер керує елеватором Мангера. Це шість.

І таких прикладів насправді в рази більше, варто просто пожити хоча б пару днів в Херсоні - і ви будете знати набагато більше. Але цікавитись місцевою ситуацією перед призначеннями нових очільників - це мабуть занадто складна задача для верхівки правлячої партії Володимира Зеленського.

Тож фактично Херсонщина опинилась в руках друга Владислава Мангера, його близького соратника Ігоря Колихаєва.

І, до речі, не лише Мангера. Колихаєв налагоджує тісні ділові зв'язки з іще одним ймовірним замовником вбивства Катерини Гандзюк - Євгеном Рищуком, якого так і не притягли до відповідальності і зараз він є міським головою Олешок. Рищука вже не раз запрошували на офіційні зустрічі в Херсонській міській раді, хоча раніше він там не з'являвся.

Цього теж керівник фракції "Слуга народа" та заступник голови Офісу Президента мабуть не знають. А доведеться все ж таки дізнатись.

Найсмішніше, що під кінець брифінгу, коли стало зрозуміло, що зв'язок Ігоря Колихаєва з вбивцями Катерини Гандзюк - це новина для Давида Арахамії та Кирила Тимошенко... Арахамія та Тимошенко заявили, що "не несуть політичної відповідальності за це рішення".

Але у мене новина для молодих політиків. Несете. Саме ви несете за це відповідальність.
І не тільки політичну.

Але і моральну також.

Нагадаю, що партія Колихаєва називається "Нам тут жити".

Призначаєте людей Колихаєва ви, а жити і помирати тут насправді нам. 

 

Сергій Нікітенко

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости