Херсонських учасників АТО безкоштовно навчатимуть в ВУЗах області


29 / 03 / 2017

Одним з найпопулярніших питань від учасників АТО є уточнення можливості отримання підтримки на здобуття вищої освіти для себе.

З цього приводу в ККЗ «Ювілейний» очільник області Андрій Гордєєв провів нараду з питань відпрацювання механізмів отримання безкоштовної вищої освіти учасникам бойових дій та ветеранами антитерористичної операції на базі вищих навчальних закладів.

Так, керівники ВНЗ ознайомили присутніх про особливості здобуття вищої освіти учасниками АТО в вузах міста Херсона.

«Учасникам бойових дій потрібно надати підтримку для отримання додаткової або іншої освіти, щоб в подальшому вони змогли відповідно працевлаштуватись. Необхідно враховувати ситуацію, у якій перебувають учасники бойових дій, захищаючи наш з вами мир і спокій та нашу країну. Тож саме сьогодні органи державної влади та місцевого самоврядування прикладають зусиль для здійснення соціальних гарантій учасникам АТО. Не є виключенням і отримання безкоштовної освіти», - наголосив голова ОДА відкриваючи захід.

Андрій Гордєєв також нагадав, що вже є досвід щодо надання безкоштовної освіти навчання військовослужбовців підрозділів територіальної оборони у ВНЗ області у рамках реалізації обласної програми «Економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області». Починаючи з 2014 року ця підготовка здійснюється шляхом укладення договору між управлінням освіти, науки та молоді ОДА та вищим навчальним закладом на весь період навчання таких осіб. Таким чином, вищу освіту вже здобули три особи та продовжують навчання ще двоє.

Наразі на наступний навчальний рік надали заявки до ВУЗів 101 учасник бойових дій.

Взагалі, під час заходу відбувся плідний діалог між громадою та владою, де обговорили потреби та можливості здобуття вищої освіти для учасників АТО.

По закінченні наради очільник області надав доручення найближчим часом створити робочу групу при облдержадміністрації та опрацювати всі загальні питання.

Теги: ато
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости