Херсонських рисоводів підозрюють у розкраданні коштів на закупівлі добрив за 3,5 мільйони


7 июня 2017 года.

Поліція підозрює службових осіб Інституту рису НААН, дочірнього підприємства ДП «Дослідне господарство Інституту рису НААН», а також ТОВ «Хімагроінвест» у привласненні бюджетних коштів під час закупівлі добрив.

Про це свідчить ухвала Херсонського міського суду від 24 травня.

У 2016 році «Дослідне господарство Інституту рису НААН» замовило «Хімагроінвест» добрива. Один з договорів передбачав закупівлю товару за 35 тис грн. За даними слідства, аналогічний договір уклав Інституту рису НААН, який знаходиться за однією адресою з дочірнім підприємством у селі Антонівка Скадовського району.

Крім того, у квітні 2017 року «Дослідне господарство Інституту рису НААН» за результатами тендеру замовило «Хімагроінвест» добрива на загальну суму 3,35 млн грн. Згідно з умовами угоди, товар повинен зберігатися на складах залізничної станції в смт. Брилівка Олешківського району Херсонської області. Втім, як встановило слідство, добрива в селищі відсутні і вони туди взагалі не поставлялись.
Суд задовольнив клопотання слідчих відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ Національної поліції в Херсонській області, які розслідують кримінальне провадження №12016230230001738, і дозволив їм провести огляд приміщень у смт. Брилівка, де мали б зберігатися добрива, з можливістю фотографування.

Засновниками ТОВ «Хімагроінвест» є мешканці села Одрадокам'янка Херсонської області, які раніше жили у Сімферополі. Фірма виграє тендери з 2009 року і за цей час отримало замовлень на 67,20 млн грн. При цьому, майже всі замовлення йому зробило ДП «Дослідне господарство Інституту рису НААН України», два замовлення на 0,36 млн грн. Інститут рису НААН України, і одне Новоодеський професійний аграрний ліцей за 0,99 млн грн.

З кінця 2015 року ДП «ДГ Інститут рису НААН України» очолює Валентина Уманська. Головою комітету з конкурсних торгів з закупівлі палива був її помічник Володимир Корнбергер.

Нагадаємо, в лютому минулого року держпідприємство уклало угоду з ТОВ «Хімагроінвест» на постачання міндобрив загальною вартістю 16,63 млн грн. Ціни в угоді були вищими від ринкових цін.

Теги: суд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости