Херсонські податківці піймали любителя нелегального імпорту


6 декабря 2016 года.

Із результатом 618,5 тис.грн. донарахованого податку на додану вартість та штрафних санкцій закінчилося нестримне прагнення обійти закон для керівництва підприємства "А", яке шукало джерела збагачення через схеми здійснення нереальних операцій.

А виявили це спеціалісти управління аудиту Головного управління ДФС у Херсонській області під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки суб'єкта господарювання. Він навіть не здогадувався, що фіскали-ревізори володіють дуже детальною інформацією щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Завдяки моніторингу фактичного переміщення товарів від кордону до споживача у режимі реального часу відразу стало відомо про зловживання та підміну високоліквідних товарів товарами групи «прикриття».

Виглядало це так. Підприємство імпортує високоліквідні товари широкого вжитку (жіночий та чоловічий одяг, меблі, запчастини, взуття тощо). І тут же використовує підміну товару та відпускає своєму покупцю послуги.....! по проведенню досліджень кон'юнктури ринку з лікарських препаратів та сировини в Україні.

Далі ще цікавіше. У суб'єкта господарювання відсутні жодні необхідні умови для досягнення результатів відповідної підприємницької діяльності: основні фонди, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби управлінський або технічний персонал. Підприємство взагалі відсутнє за податковою адресою, а штатна чисельність складає одну особу!

Ці обставини не зупинили платника податків. Він вирішив звернутися до суду за скасуванням податкового повідомлення рішення.

Але пройшовши всі рівні судового оскарження Вищий адміністративний суд України прийняв рішення на користь фіскального органу. Своїм рішенням підтвердив порушення вимог ст. 44, ст.45, п.198.1, п.198.2, п. 198.3, п. 198.5, ст.198 Податкового кодексу України щодо безпідставно сформованого податковий кредит за рахунок сум ПДВ по податковим накладним, які не мають статусу юридично значимих та свідчать про відсутність фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости