Херсонські аграрії готуються до сертифікації за стандартами Global G.A.P.


26 сентября 2017 года.

Низка підприємств аграрного сектору Херсонщини готується отримати сертифікати якості Global G.A.P. З 4 по 9 вересня міжнародний консультант із сертифікації за стандартами Global G.A.P. Климент Петров відвідав кілька підприємств на півдні України і провів їх первинний аудит. Про це повідомляє сайт Міжнародного торгового центру (http://tradeproject.com.ua).

Разом із національними консультантами Міжнародного торгово центру Олексієм Єрохіним та Владиславом Фалєєвим Климент Петров завітав до 6 підприємств півдня України. Це фермерські господарства «Владам», Мельник», «Зоря Інгулу» (усі з Миколаївської області). Вони вирощують томати, цибулю, моркву, яблука. На Херсонщині експерти відвідали ТОВ «Євросервісгруп» і ПрАТ «Кам'янське», які займаються вирощуванням кавунів, динь, яблук і слив, а в Одеській області побували в кооперативі «Горіх Причорномор'я», де вирощують волоський горіх, фундук і шипшину.

«Під час візитів на підприємства ми вивчали технологічні процеси і ведення обліку, перевіряли паливні та насосні станції, склади добрив і пестицидів, місця відпочинку та харчування персоналу, санітарні та гігієнічні зони та інше. Дякую всім учасникам проекту, які зважилися почати процес впровадження вимог міжнародного стандарту Global G.A.P. Упевнений, що ми впораємося, і вже через рік українська сертифікована продукція буде прикрашати полиці міжнародних торгових мереж», - прокоментував національний консультант МТЦ Владислав Фалєєв.

Аби відповідати вимогам часу і бути конкурентоспроможним не лише на внутрішньому, а й на зовнішніх ринках, все більше українських виробників овочів і фруктів прагнуть отримати такі сертифікати як Global G.A.P. «Ми відчуваємо, що ринки змінюються. Світ не стоїть на місці, всюди покращуються стандарти виробництва. Нам потрібно триматися на високому рівні, якщо ми хочемо бути успішними і вдало реалізовувати свою продукцію. Ми не перші це робимо, є приклади, як підприємства отримують сертифікати Global G.A.P. Будемо брати їх досвід, співпрацювати з експертами МТЦ і теж отримувати сертифікати. Після зустрічі пана Петрова з нашими агрономами і працівниками ми побачили, що наше підприємство не пасе задніх у зберігання овочів, добрив але ще є напрямки, де можна вдосконалити умови роботи», - говорить керівник ФГ «Зоря Інгулу» Сергій Кравцов.

Global G.A.P. - це система, що гарантує безпеку вирощеної продукції. Головною відмінністю стандарту Global G.A.P. від інших стандартів є те, що оцінюється як безпека самої вирощеної продукції, так і безпека всього циклу виробництва, починаючи з добрив, посівного матеріалу і закінчуючи готовою продукцією. Global G.A.P. - це єдиний інтегрований стандарт для первинної продукції з можливістю застосування його окремих модулів щодо різних груп товарів. Сертифікат Global G.A.P. засвідчує, що певна продукція - високої якості і повністю безпечна для використання.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости