Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України виступає за збереження основних принципів належного врядування


23 апреля 2020 года.

Херсонський міський голова, голова регіонального відділення Асоціації міст України Володимир Миколаєнко разом із іншими міськими, селищними та сільськими головами територіальних громад - членів Херсонського регіонального відділення АМУ виступають за збереження основних принципів належного врядування, забезпечення конституційного права громадян обирати та бути обраними та вважають необхідним при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів:

- забезпечити максимально прозорий процес обговорення змін до виборчого законодавства із залученням найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема Асоціації міст України;

- зберегти чинне положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тис.;

- не допустити встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради;

- гарантувати право громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови не залежно від кількості виборців;

- скасувати або значно зменшити розмір виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні чи міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Цим джерелом має бути державний бюджет.

Асоціація міст України вважає, що мажоритарна система виборів для депутатів місцевих рад та право самовисуватися на посаду сільського, селищного чи міського голови будується на авторитеті та професіоналізмі кандидатів, а не на програмах політичних партій та є зрозумілою для усіх громадян.

Відзначимо, останнім часом відбувається активізація заяв лідерів політичних партій щодо необхідності внесення змін до виборчого законодавства стосовно місцевих виборів. Так, у публічному просторі обговорюються питання поширення пропорційної системи виборів практично на всі громади, встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради, обмеження права на самовисування на посаду сільського, селищного чи міського голови.

Теги: вибори
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости