Херсонське обласне АМКУ прозвітувало про результати роботи


12 января 2018 года.

Протягом 2017 року до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшло 155 заяв, переважна більшість яких отримана від фізичних осіб щодо діяльності монополістів на ринках енерго-, тепло-, газо- та водопостачання і водовідведення.

За зазначений період часу Відділенням розглянуто 126 заяв, за результатами розгляду 35 із них розпочато розгляд справ за встановленими ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
За 2017 рік Відділенням розглянуто 31 справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладено на порушників законодавства штрафні санкції на суму 823,114 тис. грн, сплачено порушниками до державного бюджету штрафів та пені 486,835 тис. грн.

На виконання рекомендацій адмінколегії Відділення припинено 37 діянь, які містили ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Найбільшу питому вагу із припинених порушень займають порушення у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем - 36 %, антиконкурентні дії органів влади та місцевого самоврядування - 22 %, недобросовісної конкуренції - 17 %.

Одним із показників ефективності діяльності територіального підрозділу Антимонопольного комітету України є розмір економічного ефекту від припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції (дій, які містять ознаки порушень).

Економічним ефектом є економія витрат фізичних чи юридичних осіб на придбання товарів, економія витрат бюджетів різних рівнів, або недопущення збільшення таких витрат,  отриманих в результаті припинення органом Комітету порушень та дій, які мають ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, завдяки вжитим Відділенням заходам за 2017 рік забезпечено економічний ефект у сумі 19,06 млн.грн.

Теги: амку
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости