Поліція перевіряє, як в Херсоні проросійський "журналіст" імітував парад

Поліція перевіряє, як в Херсоні проросійський
9 мая 2020 года.

Дніпровське районне відділення Нацполіції у Херсонській області зареєструвало в журналі єдиного обліку інформацію щодо розміщення в соціальній мережі YouTube неправдивого відеоролика про нібито парад до Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.

Про це кореспондентам Суспільного у телефонній розмові повідомив заступник речниці Головного управління Нацполіції у Херсонській області Віталій Байдаров.

"Буде проводтися перевірка для ухвалення законного рішення - що за це передбачено законодавством", - додав правоохоронець.

Відео, про яке йде мова, під назвою "Парад Перемоги Херсон, пряма трансляція" (в оригіналі - "Парад Победы Херсон, прямая трансляция") на своєму каналі в YouTube опублікував херсонський проросійський активіст Кіріл Стремоусов. Воно вийшло як стрім (прямий ефір) з місця подій. Хоча насправді на відео показано захід до Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні попереднього, 2019 року.

У заставці перед відео було використано як заборонену радянську символіку, так й зображення Сталіна та Кремлівської стіни - символу Росії.

В самому ж відео Кіріл Стремоусов іде на тлі червоних прапорів у колоні людей без засобів індивідуального захисту, що на сьогоднішній день може розцінюватися як порушення карантинних вимог. Проте рік тому таких вимог ще не було.

На сайті ГУ Нацполіції області з'явилось повідомлення, що це відео є неправдим й не відображає тієї ситуації, яка 9 травня 2020 року насправді була в парку Слави. Також правоохоронці нагадали, що за розповсюдження та поширення неправдивої інформації передбачено відповідальність згідно з діючим законодавством України.

За якою саме статтею буде провадитися розсідування і яке покарання може очікувати на проросійського пропагандиста, наразі правоохоронці не уточнюють.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости