Херсонська область отримала 840 доз вакцини для профілактики сказу


29 июля 2016 года.

Херсонська область отримала 840 доз вакцини для профілактики сказу РАБІПУР®РСЕС АНТИРАБІЧНА ВАКЦИНА В.Р. на загальну суму 218,3 тис. грн.

Препарат закуплений Міністерством охорони здоров'я України за державні кошти 2015 року на виконання Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 років. Вакцина надійшла в необхідній кількості, заявленій у потребі Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації.

Як відомо, вакцина для профілактики сказу не є плановою, а показана лише тим людям, які безпосередньо були покусані тваринами та яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу. Отримана кількість забезпечить потерпілих від укусів тварин екстреною профілактикою проти сказу до кінця поточного року в повному обсязі.

Сказ - гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих чи домашніх тварин, а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою. При своєчасному зверненні постраждалого до закладу охорони здоров'я проводиться щеплення, що не допускає розвиток захворювання і рятує життя.

Протягом останніх років випадків захворювання на сказ в області серед населення не зареєстровано, летальних випадків серед потерпілих від укусів тварин не було.

Лікувально-профілактичні заклади ведуть облік кожного випадку укусу людей тваринами і подають «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення». За 6 місяців поточного року зареєстровано 1100 укусів людей. З метою екстреної профілактики протягом січня-червня поточного року використано 718 доз антирабічної вакцини за кошти державного бюджету.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости